ميانه رتبه مجتمع آموزش عالی قوچان درسال 88

مطالب جالب در مورد هر موضوعی
ارسال پست
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: قوچان
Has thanked: 2 times
تماس:

ميانه رتبه مجتمع آموزش عالی قوچان درسال 88

پست توسط Ali »

به نقل از نشریه داخلی دانشگاه صنعتی شریف
[CENTER]در گفتگو با دكتر فروهر فرزانه
دانشگاه صنعتي شريف در ميان دانشگاه ها
داراي رتبه ي اول با قله ي 100 و ميانه رتبه 850 است

[RIGHT]دکتر فروهر فرزانه استاد دانشکده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف می باشد. نشریه شریف در پی انتشار رتبه بندی دانشگاه های ایران بر مبنای آمار رتبه های قبولی دانشگاه ها در سال 88 مصاحبه ای با
ایشان ترتیب دادند .[/RIGHT][RIGHT]در مورد روش رتبه بندی دانشگاه ها و منبع مورد استفاده خود توضیح دهید.[/RIGHT][RIGHT]منبع مورد استفاده کتاب انتخاب رشته و انتخاب آینده انتشارات سازمان سنجش، چاپ 1389 است. به نظرم اولین بار در کشور است که کتابی منتشر شده است که هیستوگرام یا آمار فراوانی رتبه داوطلبان پذیرش شده را بر مبنای دانشگاه به دانشگاه و يا رشته به رشته به تفکیک بررسی کرده است.
بنده 13 دانشگاه نخست کشور را بررسی کردم که عبارتند از صنعتي شریف، تهران، صنعتي امیرکبیر، علم و صنعت، صنعتی اصفهان، خواجه نصیرطوسی، شهید بهشتی، شیراز،فردوسی مشهد، اصفهان، تبریز، صنعت نفت و بین المللی قزوین که تقریباً میشود گفت این دانشگا هها رتبه های بالای کشوری را پذیرش می کنند. من در ادامه قیاس بین 40 دانشگاه پایین کشور را نیز داشته ام. ما در حدود 145
دانشگاه و موسسه آموزش عالی دولتی داریم، البته منظور من دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی نيست! و یک بررسی کردم بر روی دانشگا ههایی که رتبه های آن ها کمی پایین تر است،مثلاً از نظر ميانه رتبه مجتمع آموزش عالی قوچان در رتبه بالاتری از دانشگاه رازی، گیلان و چمران اهواز قرار گرفته است. نمی توان گفت کیفیت آموزش در مجتمع آموزش عالی قوچان بالاتر است بلكه نكته در این است که این
موسسه فقط در رشته های خاص پرمخاطب پذیرش دارد.

متن کامل [/RIGHT][/CENTER]
AMQ
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: ميانه رتبه مجتمع آموزش عالی قوچان درسال 88

پست توسط Cyrus »

واقعا تعجب كردم وقتي فهميدم بقيه هم خبر دارن تو اين شهر يه چيزي شبيه دانشگاه وجود داره.
من به جز آبی نگاهت؛ آسمانی نمی شناسم...
نمایه کاربر
pantea
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: mashhad
تماس:

Re: ميانه رتبه مجتمع آموزش عالی قوچان درسال 88

پست توسط pantea »

خوشحالم از اینکه کم کم داریم دیده میشیمتصویر
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟