کاهش سهمیه پذیرش زنان در 36 دانشگاه کشور

مطالب جالب در مورد هر موضوعی
ارسال پست
نمایه کاربر
mohammadreza
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: کاهش سهمیه پذیرش زنان در 36 دانشگاه کشور

پست توسط mohammadreza »

کامران دانشجو وزیر علوم امروز اومد و همه ی این حرفا رو تکذیب کرد

بیخیال
...Act like a Champion, Be a Champion
Samaneh
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Samaneh »

ببینیدمن فکر میکنم منظورمو درست بیان نکردم و نباید در جواب نظر شما نظرمو میگفتم چون فکر میکنم داریم در مورد 2 تا موضوع جدا بحث میکنیم !بذارین اینطوری بگم : من مشکلم اینجاست که چرا فکر میکنیم باید این کاهش سهمیه خانوم ها تو رشته های فنی و مهندسی بیشتر باشه ؟! چرا فکر میکنیم خانوما تو رشته مهندسی نسبت به آقایون ضعیف تر عمل میکنن؟! اظهار نظر مطمئنی هم در مورد وضعیت دخترا یا پسرا بعد از تحصیل نکردم چون خیلی در جریانش نیستم ، توی دومین پستمم گفتم "وضعیت پسرا بهتره از دخترا !نمیدونم شاید ! " و گفتم تا جایی که من شنیدم و دیدم توی رشته های مهندسی خانومارو کمتر قبول دارن ( مثل شرکتای عمرانی ،برقی ،کامپیوتری )
اما فکر میکنم وضعیت جفتشون به هم وابستست چون قراره همین دختر پسرای الان جامعه فردا رو با هم تشکیل بدن !

و اما جواب سوالاتون :
1. برای امتحان ارشد میخونم ،
اگه قبول شدم ، فرضا 3سال ، در گیر دوره ارشدم . بعد از اتمامش برای دوره دکترا ! (اگه قبول شدم ، فرضا 6 سال درگیر این دوره ، بعدشم برای کار یا باید دنبال استاد دانشگاه شدن باشم یا اینکه خودم ی شرکت بزنم یا اینکه نمیدونم دیگه بالاخره دنبال ی کار متناسب با مدرکم باشم دیگه ! اگه قبول نشدم تا سال بعدش بدون دنبال کار بودن بازم برای دوره دکترا تلاش میکنم ! اگه قبول شدم که بالا گفتم ، اگرم نه که یا تلاش واسه قبول شدن یا کار پیدا کردن دقیق نمیدونم بستگی به شرایط داره )
حالا اگه ارشد قبول نشدم همونی که واسه دوره دکترا گفتم البته برای دوره ارشد فعلا تصمیم بیشتر تلاش واسه قبول شدنشه تا سرکار رفتن !

2. نمیدونم ! ولی فکر میکنم
با پارتی قد ی تلفن با مدت زمان طولانی !!
بدون پارتی و واقعا نمیدونم !

3. اگه کنکور قبول نشده باشمو کارم پیدا نکرده باشم یا توی یک نقطه ایم یا ایشون جلوترن ! در غیر این صورت من ،

توی 25 سالگی : یا در حال تحصیلم یا کار یا اینکه کار خاصی انجام نمیدمو تو خونه به مادر کمک میکنم و سرمو با تحقیق و مطالعه و کلاس رفتن و اینجور چیزا سرگرم میکنم ،

متوسطش :

یک شغل که بتونه حداقل با حقوقش حداقل امکانات آرامش و آسایش و برای 2 نفر فراهم کنه ،
یک مقدار پس انداز که بتونه باهاش ی خونه تو ی جای متوسط اندازه 2 تاشون اجاره کنه یا اگه بتونه بخره (که معمولا نمیتونن مگه اینکه خانواده هاشون کمکشون کنن .)

نیستم و نمیگم ،

نه تا حالا نشده که ازشون بپرسم ،

آقای علیزاده اگه نظر خودمو در مورد سربازی آقایون گفتم واسه این بود که گفتین از کنارش راحت گذشتین ! و گرنه نمیخواستم نظرمو بگم چون معتقدم منی که در گیر سربازی نیستم و نرفتم و نمیرم نمیتونم در مورد این موضوع اظهار نظر کنم !

فکر میکنم همه سوالاتونو جواب دادم ، اگه ندادم بگین که جواب بدم
خاطرات کودکی ام را ورق میزنم ..
عکس های دوران کودکی ام طعم خوبی دارند ...
نمایه کاربر
vivi
کاربر عادی
کاربر عادی
تماس:

پست توسط vivi »

محمد جون اینقد سخت نگیر.چرا اینقد جوش میزنی.تو درستو تموم کن خودم برات زن میگیرم.تازه حقوقم داشته باشه.
توی تموم زندگیت همیشه در حال خداحافظی خواهی بود... ولی اجازه نده اون تو رو از عشقت جدا کنه
javanmard
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: مشهد پلاک 7
تماس:

پست توسط javanmard »

ممنون خانم غوث همین که تا حدودی با مشکلات خیلی از پسرا آشنا شدین من خوشحال شدم
وحید جان من شرایطی که بالا گفتم شرایط خودم نیست خدارو شکر من میتونم یه کاری پیدا کنم اینا مشکلات خیلی های دیگس که همه میگن خوب جون بکنن گلیمشونو ازآب بکشم بیرون بله فقط و فقط باید خودشون زحمت بکشن تو ایران کسی به فکر مشکلات دیگری نیست هر کی هم این مشکلاتو داره فعلا درسشو بخونه خدا بزرگه فوقش مثل خیلی ها تا 27 سالگی باباش خرجشو میده
دهه شصتی ها نسل سوخته بودن این آنای ماهم مال همون نسله ولی این دلیل نیست که 70 ای ها نسل سوخته نباشن حداقل نیم سوز که هستن تصویرتصویر
زندگی زیباست
اگر بگذارند
نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
محل اقامت: bojnord
Been thanked: 1 time
تماس:

پست توسط amin »

javanmard نوشته شده:امین بحث فقط سر کم شدن سهمیه دخترا در بعضی از رشته های فنی یا بقول خانم ساجدی پولساز (که من اصلا قبول ندارم چون الان میوه فروش سر کوچمون از خیلی از مهندسا بیشتر در میاره ) بلکه من بیشتر حرفم سر این تبعیضه جنسیه که اتفاقا همیشه به ضرر خانوما و به نفع اقایون تعبیر میشده و میشه
بذارین از خودتون بپرسم ببینم چند سال دیگه چه برنا مه هایی دارین و اوضاع کدوم یک بهتر پیش میره چون کس دیگه ای نیست پس از امین و خانم غوث خواهش میکنم جواب بدن نتیجش برای من یکی خیلی مهمه
1.بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه(حالا در هر مقطعی ولی فرضا لیسانس) چه برنامه ای دارین؟فرضا 10 ترمه با هم تموم کنین؟
(امین که دوسال مشغوله خانم غوث هم فکر کنم میرن دنبال کار)
2. خانم غوث حداکثر چقدر زمان میبره تا یک کار مناسب پیدا کنین؟
3.به نظرتون بعد دوسالو نیم که امین از سربازی برگشت کدوم یکیتون جلوترین در زندگی؟
امین حداقل شده 23 سالش حالا چیکار میتونه بکنه؟!!

ولی نه باید بتونه متاسفانه انتخاب دیگه ای نداره (مثل سربازی رفتنش )میره روزنامه میخره دنبال کار
(به خدا دنبال کاراموزی رفتم کسی کاراموز نمیخواست برای سه جای مختلف فرم معرفی گرفتم تا بالاخره رفتم پیش اشنای بابام هیچی هم یاد نمیگیرم کارگر مفت ومجانی نمیخوان چه برسه به استخدامی) خوشبختانه امین قصه ما خوش شانسه چون بقول خیلی ها تو سربازی مرد بارش اوردن میره یه کاری مثل سرگذری ، تاکسی تلفنی چیزی پیدا میکنه
باید زود بهم بجنبه وگرنه باباشو همسایه و قوم وخویش میریزن سرش حالا هی نصیحتش میکنن (اگه شانس بیاره تو سرش نزنن) بعد از چند ماه مسافرکشی یه کاری پیدا میکنه که هی یه 700 تومنی بهش میدن(شغلای خوب سابقه کار میخواد در جریانین که) بعد خوشبخت میشه فکر میکنه دیگه همه بهش افتخار میکنن بعد میره خونه ،باباش میگه وقتشه برات زن بگیرم بعد سر برج میرسه میبینه حقوقشو نریختن میگه خوب بذار هیچی نگم اعتراض کنم قراردادیم اخراجم میکنن یا حداقل سال دیگه باهام قرارداد نمیبندن مفت کار میکنه بعد چی میشه تا دوماه دیگه هم حقوقشو ندادن ( دایی خود من 5 میلیون حقوقشو بهش ندادن هنوز میره دادگاه و میاد فقط چون چندجا کار میکرد دووم اورد) بعد دوباره توسری میخوره نه میتونه تو خونه حرف بزنه نه سرکار دوباره بدبخت شد
زنم که بی زن
خدا بهش لطف میکنه و بعد چند وقت یا یجای دیگه مشغول به کار میشه یا شرکته وضعش خوب میشه (خدا میدونه )
یه سه میلیون فرضا جمع میکنه حالا شده 25 سالش حالا میخواد زن بگیره ولی نمیدونه کافیه دست بذاره رو یه خانم مثل خودش عمرا اگه بتونه خودش و باباش از خرج عروسی و بله برون وپاتختیو طلااااااااااااااااهای عروس خانوم در بیان مهریه هم که کشکه اون چندهزار نفر تو زندون هم مال تو فیلم هندیهاست
.
.
.
امین ببخشید اگه تو رو مثال زدم دیواری کوتاه تر از تو گیر نیاوردمتصویر
آقا دیوار از من کوتاه تر نبود، آدم که بود!!تصویر
سناریو زندگی من رو هم که نوشتی و کم مونده بود فکری واسه مراسم کفن و دفنم کنی!تصویر
این که من قراره چیکار کنم مسلما تصمیمی که با توجه به شرایط خودم گرفتم و سرنوشتی که واسه من رقم خورده چیزی که فقط مربوط به شخص منه!
حالا چی عجله ای داری محمد جان؟!
25 سالگی که هنوز دهن آدم بو شیر میده هنو کو تا آدم بتونه یک زندگی رو راه ببره!
برو بالا 29سال!
فکر میکنم یکی از مشکلاتی که نسل ما داره قبل از این هایی که تو گفتی عجول بودن و توقع بالامونه!
خودت رو مثال میزنم فرضا امسال یا سال دیگه کارشناسی رو بگیری واقعا کار عملی، کاری که مناسب با صنعت کشور خودت باشه چقد بلدی؟!
حالا برفرض رفتی و فوق لیسانس گرفتی حالا چقد کار عملی بلدی؟!
مشکل ما اینه که فکر میکنیم چون لیسانس گرفتیم پس از عهده کار بر میاییم ولی این بزرگترین دروغ ه به خودمون میگیم!
جهت اطلاعت چون گفتی میخوای چیکار کنی خدمتت عرض کنم چون هیچ سهمیه ای ندارم و یک روز هم سابقه بسیج و... ندارم 2سال سربازی که رو شاخشه!
فعلا قصد ارشد خوندن ندارم چون احساس میکنم یک جورایی چشم رو هم چشمی ه (باز سر این بحث راه نندازین!! نظر شخصیم اینه!) و واسه کار کردن تو ایران با این متد کاری و رویه دانشگاه ها همون لیسانس کافیه و فکر میکنم تجربه ای که یک مهندس تو دو سال کار عملی بدست می آره خیلی مفیدتر از دو سال خوندن ارشده (با خیلی ها صحبت کردم و کلی فکر کردم که به این نتیجه رسیدم وهمینجوری از خواب پا نشدم این رو بگم! ) مگه این که آدم خواسته باشه بره تو کار تدریس که باز شخصا هیچ علاقی بهش ندارم.
و اما واسه کار چون از همون اول به گرایش قدرت علاقه بیشتری داشتم و ای همچین بگی نگی با plc وwincc آشنایی دارم حاضرم برای شروع کار و اینکه تجربه کاری بدست بیارم حتی هزینه ای بیشتر از هزینه دانشگاه بدم و کار یاد بگیرم حالا شد شد نشد آشنا واسه کارهای غیر برقی زیاده میرم کار آزاد که مسلما درامدش از یک مهندس برق بیشتر باشه کمتر نیست!
سوال دیگه ای باشه قربان!؟
هوا را پنجه میسایم میبینی
نفس اطراف دستانم پیدا نیست
صدایی از درون با من میگوید
شروع فصل بی رحم تنهایست...
javanmard
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط javanmard »

حالا برو سربازی به قول بعضی ها برات خوبه میدونی برای سربازی چی میگن که هر کی بره سربازی یا معتاد میشه یا ...
زندگی زیباست
اگر بگذارند
نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
تماس:

پست توسط amin »

محمدجان تا جایی که یادمه داداش اونجایی که میگن میری یا معتاد میشی یا ..... زندان بود ها!؟تصویر
javanmard
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط javanmard »

نخیر سربازیه خیالت راحت من اینو از یک نفر نشنیدم خیلی هم معروف البته سربازی بی شباهت با زندانم نیست
ایمان رفیقم که با فوق دیپلم 04 بیرجند خدمت میکرد یه بار باهاش در مورد سربازی صحبت کرد چیزایی گفت که نمیشه برای کسی تعریف کرد ولی در مورد اعتیاد در سربازی که داستان زیاده
مثلا همین ایمان :((میگفت ناس که طبیعی و خیلی نرماله تو سربازی ولی من برای اولین بار ماری جوانا رو تو سربازی دیدم که بچه ها لا کاغذ میپیچیدنو مثل سیگار دود میکردن منم میخواستم برم نگهبانی خیلی خسته و افرده بودم به اصرار یکی از بچه ها یک پک زدم ))
یا محمود (این رفیقمون با دیپلم رفته بوده ارتش بجنورد) این یکی که معرکس میگه یکی از کادری ها بین بچه ها هرویین پخش میکرده و کاسبی برا خودش راه انداخته بوده
خلاصه مواظب خودت باش که اینا که میگن سربازی ادمو مرد میکنه و برا سوسولا واجبه مال قدیما بود الان اوضعی تو بعضی جاها برقراره که اگه شصت پاتو قطع کنی ومعافیت بگیری بهتره
اگه از یکی دو نفر میشنیدم میگفتم میخوان بترسوننم ولی حیف که از هرکی پرسیدم اصلا نمیگه خیلی خوبه وحتما باید بری برات مفیده
حالا تو نترسی ها خدا بزرگه ایشالله نیروانتظامی میفتی مثل پسر عمه ام رفته سربازی یه شکمی کرده که نگوتصویر
زندگی زیباست
اگر بگذارند
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

javanmard نوشته شده:حالا برو سربازی به قول بعضی ها برات خوبه میدونی برای سربازی چی میگن که هر کی بره سربازی یا معتاد میشه یا ...
اوه اوه
پس من دیگه عمـــــــــرا نمیرم
این حرفا چیه محمد؟؟ مثلا خیر سرمون ما تحصیل کرده ایما، 4 تا کتاب خوندیم، این حرفو یه نفر دیگه میزد انقدر ناراحت نمی شدم که از توی دانشجو می شنوم.
واسه همین دوران دانشجویی شهرستان مگه کم چیزی می گن؟؟ مگه کم هستن همین الان افرادی که دور و برمونن و یه جوری با دود رابطه دارن؟؟ اگه تو هم این حرفا رو بگی چه فرقی با عامه ی مردم داری؟؟
درسته شاید به اون اندازه که تو سربازی این مسایل هست توی دوران دانشجویی نباشه، اما این حرفا واقعا دیگه به نظر من خیلی پیش پا افتاده ست.
می دونم می گی تاثیر محیط رو باید در نظر بگیری و اینا، بـــــله، حرفت درسته اما اگه من اینقدر سست اراده ام که با زندگی کردن با دو تا آدم معتاد ، معتاد بشم، یا هر صفت و اخلاق ناهنجار دیگه رو بگیرم؛ معتاد نبودنم یا نداشتن اون ناهنجاری ها دیگه ارزشی برام نداره .
کسی که چیزیو نخواد دنبالش نمیره.
من به جز آبی نگاهت؛ آسمانی نمی شناسم...
Samaneh
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Samaneh »

javanmard نوشته شده:نخیر سربازیه خیالت راحت من اینو از یک نفر نشنیدم خیلی هم معروف البته سربازی بی شباهت با زندانم نیست
ایمان رفیقم که با فوق دیپلم 04 بیرجند خدمت میکرد یه بار باهاش در مورد سربازی صحبت کرد چیزایی گفت که نمیشه برای کسی تعریف کرد ولی در مورد اعتیاد در سربازی که داستان زیاده
مثلا همین ایمان :((میگفت ناس که طبیعی و خیلی نرماله تو سربازی ولی من برای اولین بار ماری جوانا رو تو سربازی دیدم که بچه ها لا کاغذ میپیچیدنو مثل سیگار دود میکردن منم میخواستم برم نگهبانی خیلی خسته و افرده بودم به اصرار یکی از بچه ها یک پک زدم ))
یا محمود (این رفیقمون با دیپلم رفته بوده ارتش بجنورد) این یکی که معرکس میگه یکی از کادری ها بین بچه ها هرویین پخش میکرده و کاسبی برا خودش راه انداخته بوده
خلاصه مواظب خودت باش که اینا که میگن سربازی ادمو مرد میکنه و برا سوسولا واجبه مال قدیما بود الان اوضعی تو بعضی جاها برقراره که اگه شصت پاتو قطع کنی ومعافیت بگیری بهتره
اگه از یکی دو نفر میشنیدم میگفتم میخوان بترسوننم ولی حیف که از هرکی پرسیدم اصلا نمیگه خیلی خوبه وحتما باید بری برات مفیده
حالا تو نترسی ها خدا بزرگه ایشالله نیروانتظامی میفتی مثل پسر عمه ام رفته سربازی یه شکمی کرده که نگوتصویر

جسارتا من 2 تا سوال داشتم :
1. اینایی که گفتین فقط واسه بیرجنده ؟یا از جاهای دیگه هم شنیدین ؟ نه الان که با دقت متنو خوندم بجنورد بود یکیش ! خوب اینو خودم جواب دادم !!تصویر
پس جسارتا فقط همین دومیه رو بیزحمت بفرمایید که :
2.این قدیما که میفرمایید دقیقا میشه بگین بر میگرده به چندسال پیش ؟

ناسم که خودم تو گوگل سرچ کردم فهمیدم !تصویر
نمایه کاربر
MOHSEN
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط MOHSEN »

ااااااااااااااااااااااااای خدا

یک عضو دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: «ما در اسلام چیزی به عنوان قبرستان زنان یا مردان نداریم، اما بهتر است زنان در کنار هم و مردان در کنار هم دفن شوند.»

واقعی - امروز - خبرآنلاین

آقا به نظر من که مشکلاتمون حل شد.
مسولین از امشب دیگه راحت بخوابن.
محسن معصوم زاده، نه محسن است نه معصوم زاده
نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
تماس:

پست توسط amin »

javanmard نوشته شده:نخیر سربازیه خیالت راحت من اینو از یک نفر نشنیدم خیلی هم معروف البته سربازی بی شباهت با زندانم نیست
عزیزم با دو تا مثال نمیشه حکم صادر کرد و به قول معروف آتیش جهنم اونقدرها که میگفتن داغ نیست!!
من چیزی نمیتونم بگم جز به تصدیق حرف سیروس این جمله دکتر شریعتی که میگه: با همه چیز درآمیز و با هیچ چیز آمیخته نشو در انزوا پاک ماندن نه سخت است و نه با ارزش!
نمایه کاربر
Mohades
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: سبزوار
تماس:

پست توسط Mohades »

دوستــــــــــــــــــــــــــان تصویر

خواهش میکنم ازتون

سربازی؟!
ناس؟!
ماری جوانا؟!
لا کاغذ؟!

قبرستون؟!
تصویر

آقایون بحث سهمیه خانوما تموم شد دیگه؟! نتیجه گرفتین؟!
این بحثی که میکنین تخصصیه ها!! یه مهمون بیاد اینجا... خوب زشته! تصویر
[CENTER]تمــام ِ غصـه هـاے دنیـآ را مے تـوان با یک جمله تحـمل کرد[/CENTER][CENTER]

[/CENTER]
[CENTER]خدایــا ! مے دانــم کـه مے بینـے ...[/CENTER]
[CENTER]Dont Forget[/CENTER]

Samaneh
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Samaneh »

hiva نوشته شده:دوستــــــــــــــــــــــــــان تصویر

خواهش میکنم ازتون

سربازی؟!
ناس؟!
ماری جوانا؟!
لا کاغذ؟!

قبرستون؟!
تصویر

آقایون بحث سهمیه خانوما تموم شد دیگه؟! نتیجه گرفتین؟!
این بحثی که میکنین تخصصیه ها!! یه مهمون بیاد اینجا... خوب زشته! تصویر

البته خوب بودا من به اطلاعات عمومیم اضافه شد آخه نمی دونستم ناس یعنی چی ؟؟تصویر
نمایه کاربر
Mohades
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: سبزوار
تماس:

پست توسط Mohades »

Afra نوشته شده:
البته خوب بودا من به اطلاعات عمومیم اضافه شد آخه نمی دونستم ناس یعنی چی ؟؟تصویر

نظر شما کاملا محترمه!
ادامه بدین اطلاعات عمومیه بچه ها بالا بره!تصویر
[CENTER]تمــام ِ غصـه هـاے دنیـآ را مے تـوان با یک جمله تحـمل کرد[/CENTER][CENTER]

[/CENTER]
[CENTER]خدایــا ! مے دانــم کـه مے بینـے ...[/CENTER]
[CENTER]Dont Forget[/CENTER]

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان