تصاویر روباتی که بزرگ شد

ارسال پست
نمایه کاربر
shahin
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: نوشهر
تماس:

تصاویر روباتی که بزرگ شد

پست توسط shahin »

تصاویر روباتی که بزرگ شد
60 سال زندگی عجیب روباتی از جنس آهن قراضه!

یک روبات که یادآور دو کارتون شهر جادوگر اوز و شهر روباتها است 60 سال قبل در گاراژ یک خانه از آهن قراضه های یک هواپیمای بمب افکن متولد شد و در طول این سالیان بزرگ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سال 1950 یک جوان 19 ساله انگلیسی به نام "تونی سیل" تنها با 15 پوند و با استفاده از آهن قراضه های یک هواپیمای بمب افکن "ولینگتون" جنگ جهانی دوم یک آدم آهنی به نام "جورج" را در گاراژ خانه خود ساخت.
متاسفانه رایانه های آن زمان بسیار بزرگ و ناکارآمدتر از آن چیزی بودند که بتوانند حافظه و هوش قابل تاملی به جورج ارزانی کنند اما این روبات بسیار سرگرم کننده بود و قادر بود در خیابان راه برود و کمی حرف بزند. به خصوص شباهت بسیاری به آدم آهنی داشت که در داستان شهر جادوگر اوز است اما در ابعاد کوچکتر.
جورج به مدت 15 سال شریک و دوست خانواده سیل و یکی از محبوبترین شخصیتهای روباتی زمان خود بود و با تعویض قطعات همانند روبات شهر روباتها رشد کرد و از "جورج کودک" به "جورج بزرگسال" تبدیل شد. اما پس از این مدت، روبات به گوشه گاراژ منتقل شد و به مدت 45 سال در میان گرد و خاکها ماند.
به تازگی "تونی سیل" که 79 سال دارد و افسر بازنشسته نیروی هوایی انگلیس است تصمیم گرفت پس از 45 سال دوری از روبات بار دیگر آن را به زندگی بازگرداند.
براساس گزارش دیلی میل، سیستم کنترل از راه دور این نسخه جدید از جورج 6 فوتی (182 سانتیمتری) دارای دو باتری جدید شده و کاملا روغنکاری شده است.
تونی سیل در این خصوص توضیح داد: "من آن را از گاراژی که در آن مدت 45 سال بی حرکت مانده بود بیرون آوردم. قسمتهایش را جدا کردم، تعمیرش کردم و خوشبختانه جورج هم دوباره به کار افتاد."

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
نمایه کاربر
sajjad
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: کرج
تماس:

پست توسط sajjad »

ما مثل روباته نشیم در قوچان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 8O 8O 8O 8O
وطن یعنی چه آباد و چه ویران ،وطن یعنی همین جا یعنی ایران.
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان