جشنواره فیلم فجر

مدیر انجمن: metanat

ارسال پست
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: جشنواره فیلم فجر

پست توسط Cyrus »

با اجازه ی شروع کننده تاپیک و دوستان اسم تاپیک عوض شد.
من به جز آبی نگاهت؛ آسمانی نمی شناسم...
نمایه کاربر
jigsaw
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: آقا یوسف...

پست توسط jigsaw »

metanat نوشته شده:
jigsaw نوشته شده:سلام دوباره
من امروز فیلم "بی خود و بی جهت"از عبدالرضا کاهانی رو دیدم که واقعا اسمی که روی فیلم گذاشتن شایسته فیلم انتخاب شده است.
درباره خود فیلم باید بگم که بازیگرهای این فیلم بسیار زیبا در قالب نقش های خود بازی کردن.
از بازی خوب و زیبای رضا عطاران و پانته آ بهرام و نگارجواهریان نمیشه گذشت.
در این فیلم کاملااسترس محدودیت زمانی را برای انجام هدفی که بازیگران در تکاپوی انجام آن بودن به بهترین وجه به مخاطب القا می کرد ودر طول فیلم کارگردان سعی کرده بود یک سری پیام های اخلاقی امروزه جامعه را بیان کند.
در مورد کادر تصاویر کاملا وجهه ی عکاس گونه بکار گرفته شده بود اما بطور کلی فیلم در خور توجهی بود و من به این فیلم امتیاز متوسط دادم. تصویر
چقدر دوست دارم این فیلم را ببینم و یقین دارم مشهد نمیاره ... تصویر و لی انصافا متوسط کم نیست واسه این فیلم کمه هــــــــا !!!!!!!

مرسی از این فیلم گفتید ...
متوسط رو به بالا ولی چون سه تا گزینه بیشتر نبود مجبور شدم متوسط رو انتخاب کنم.
ولی حقیقتا وقتی این فیلم رو با فیلم های جشنواره پارسال مقایسه می کنم به نظر من متوسط برای این فیلم مناسبه.
چون دوست دشمنی کرد دیگر چه می توان گفت / با یار ناجوانمرد دیگر چه می توان گفت
نمایه کاربر
mohammadreza
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط mohammadreza »

سلام
با اجازه می خواستم من هم نظرمو در مورد فیلم ملکه بگم

فیلم ملکه سعی داشت داستان جدیدی در سینمای جنگ را به مخاطب نشان دهد که تا حدودی هم موفق بود .

فیلم نقاط قوت و نقاط ضعفی هم داشت ولی نقاط ضعف فیلم خیلی خیلی بیشتر بود

به نظر من کارگردان می تونست با تغییراتی در فیلمنامه و استفاده از بازیگران مناسب تر فیلم بسیار زیباتری رو تحویل مخاطب بده .
...Act like a Champion, Be a Champion
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

[CENTER]فیلم : "تلفن همراه رئیس جمهور"

[/CENTER]
تصویر

کارگردان: علی عطشانی
بازيگران: مهدی هاشمی، اکبرعبدی، نیکی کریمی، بهناز جعفری، آتیلا پسیانی، علی دهکردی، نیما شاهرخ شاهی، مجید یاسر، خشایار راد، افسانه ناصری، ساناز قربانی، مینو شیخان، کاظم نجارزاده و بیژن پیشدادی

خلاصه داستان فيلم:
پیرمردی که شغلش باربری است و قصد خرید سیم کارت و تلفن همراه را دارد که دست بر قضا سیم کارت خاموش سالیان گذشته رئیس جمهور مورد معامله قرار می گیرد و ...

فیلمی ضعیف که میتوان گفت نمایش کلید اسرار گونه ایده ی جدید روی پرده سینما بود شاید به واسطه ی رانت و ....عطشانی . در بین تمامی نکات منفی این فیلم بیشترین موضوعی که برای من عجیب بود " علیرضا زرین دست " مدیر فیلمبرداری ای بود که تا چه حد به درجه ی منفی ِ کار خود رسیده است ، که حاکی از تاثیر منفی کارگردان بر عوامل خوب است و از این جهت کار عطشانی قابل تحسین است که از بازیگر های خوب و عوامل خوب خروجی ضعیف استخراج کند.

و تنها یک حرف می ماند : فیلمی پر از ایراد ِ بی ادعا ...
آخرین ويرايش توسط 1 on metanat, ويرايش شده در 0.
نفس عمیق ...
نمایه کاربر
jigsaw
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط jigsaw »

سلامی به گرمی بخاری نه به سردی جشنواره فیلم فجر امسال
امروز من اول فیلم "پله آخر"از علی مصفا رو دیدم به نظر من ماجرای کلی فیلم خیلی خوب بود. داستان ازاین قرار بود که فیلمی در درون فیلم ساخته می شد که تا آخرین لحظه فیلم تماشاچی نفهمیده بود داستانی که در حال پیش رفتن هست موضوع اصلی فیلمه یا اینکه فیلمیه که در درون فیلم در حال ساخته.اتفاقا امروز تو سینما علی مصفا هم اومده بود و من باهاش صحبت کردم نظرم رو راجع به فیلم و به خصوص آخر فیلم پرسید که من چون از ماجرای فیلم خوشم اومده بود از فیلمشون تعریف کردم ولی بهشون گفتم من از کارهای جشنواره انتظار بیشتری دارم و علی مصفا هم قسمتی تا نیمه ای ابری حرفم رو تایید کرد.
دوم فیلم "گشت ارشاد" رو دیدم از سعید سهیلی. راستش رو بخواهین زیاد از دیدنش لذت نبردم ولی توی فیلم نکات و دیالوگ های زیبا خیلی وجود داشت.ولی فیلمنامه خیلی ساده و به نظر من یه مقدار تکراری بود که البته به نظر خیلی ها اینطوری نبود.ولی در کل فیلم از لحاظ بیانات مشکلات جامعه در قالب طنز و بعضی اوقات جدی خوب پیش رفت. ودر کل فیلم بدی نبود. ولی باز هرکس نظر خودش رو داره.
سوم فیلم"پذیرایی ساده" از مانی حقیقی بود که به نظر من اصلا فیلم جالبی نبود. داستان فیلم به نظر من خیلی دور از واقعیت بود .تو گزارش نشست این فیلم در برج میلاد مانی حقیقی گفته بود باید در ذهن مخاطب سوال ایجاد کند. چیزی که من تو این فیلم دیدم این طوری که ایشون میگفتن نبود به جز یکی دو جا . کلا به نظر من این فیلم اشتباهات ریز زیادی داشت بجز صدابرداری که به نظر من خوب بود.
من امروز به ترتیب از فیلم اول تا سوم عالی متوسط ضعیف دادم. تصویر
چون دوست دشمنی کرد دیگر چه می توان گفت / با یار ناجوانمرد دیگر چه می توان گفت
نمایه کاربر
Ruhollah
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط Ruhollah »

فیلم ملکه:

سینمای دفاع مقدس...
فیلمو که دیدم با خودم گفتم چقدر خوب که جنگ و واقعی تر نشون دادن , همه باور کرده بودن که این فیلم داره یک جنگ رو نشون میده , هر لحظه ممکنه یکی بمیره یا یکی رو بکشه.
نشون دادن ارزش تن و وجود آدم , نه مثله خیلی از فیلم ها زندگی چندین نفر با یک کمه ساده "مرد" تموم میشد.
این موضوع رو میشد توی آواهایی که از هر کس موقع مردن شخصیت های فیلم شنیده میشد فهمید.
نشون دادن واقعیت های جنگ , دغدغه های نظامی ها , دعواها و اعتقادات منو به خودش جذب کرد , چیزی که تو فیلم های قبل نشون داده نمیشد و همه رو متحد و فرشته نشون میدادن.
فیلمنامه فیلم هم به نوبه خود جدید بود و از نقاط قوت فیلم میشه ذکر کرد.
اما نقاط ضعف فیلم , اول از همه انتخاب نادرست بازیگر , من خودم با دیدن شخصیت عیسی خنده ام میگرفت, یا عدم جذب بیننده در طول داستان , اینم میشد از پچ پچ های بیننده ها در میانه فیلم فهمید.
فکر کنم یک فیلم برای دریافت سیمرغ باید بیشتر از این روش کار بشه و جذابیت داشته باشه ولی نامزدی های دیگر سیمرغ ها میتونه شایسته باشه.
البته باید بگم امسال از نظر سینمایی سال پر کاری هم نبوده, شاید یکی از دلایل نامزدی این فیلم هم همین بوده باشه.
اگر فشار نبود كسي نمي توانست از ذغال، الماس بسازد...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

[CENTER]
یادداشتی بر فیلم" بوسیدن ِ روی ماه "

[/CENTER]نويسنده و کارگردان: همایون اسعدیان
بازيگران: شیرین یزدان‌بخش، رابعه مدنی، مسعود رایگان، صابر ابر، شبنم مقدمی، شاهرخ فروتنیان، شیدا خلیق، حسن نجاریان، امیرحسین رستمی، نازنین خزائی، لیدا عباسی، لیلی فرهادپور، محمد کارت و سعید پورصمیمی

تصویر

- خلاصه داستان فيلم:
احترام‌السادات و فروغ خانم که در همسایگی هم زندگی می‌کنند بیش از 20 سال است که در انتظار فرزندانشان هستند...

گاهی وقت ها میشود منطق را کنار گذاشت و یک فیلم را حسی دوست داشت ، اشک ریخت و برای تمامی مادربزرگ ها دعا کرد .هنر و تعاریفش مختلف است و زیباترین بخش آن درگیر کردن حس انسانی است تا آن حد که چشم ها را برروی مکررات فیلمنامه ای و .... میتوان بست و با تک تک خوبی ها و مهربانی ها و صمیمیت های دو پیرزن ِ فیلم ارتباط برقرار کرد و ستایش کرد اسعدیان را که مجال 90 دقیقه دیدن ِ عمیق مهر ِ مادر را به من ِ مخاطب میدهد . یاد حرف استاد عکاسی ای افتادم و چه خوب تحلیل میکند که شاید عکسی باشد که کادر بندی اش آن چنان خوب نباشد ، رنگ ِ عکس خوب نباشد ، اما حسی که القا میکند هزار برابر قدرت تکنیکی است که میتواند مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و تنها ای کاش هایی میماند برای این نمونه کارها که بهتر بود این نقایص هم نباشد ...درود بر اسعدیان که چه زیبا فیلمی با بعد جنگ را به جلوی دوربین برد و شاید حس زیبا آن قدر لیاقت دارد که در این جشنواره برگه نظر سنجی را تغییر داد و امتیاز عالی را به این فیلم اختصاص داد.
نفس عمیق ...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

http://caffecinema.com/index.php?option ... &Itemid=64

لینکی از كافه سينما- ساعاتی پیش امیر قادری در برنامه هفت حاضر شد و در بحثی با مسعود فراستی، درباره ویژگی‌های این دوره جشنواره، سینمای سیاسی، و فیلم‌های آمین خواهیم گفت، ملکه، چک و پل چوبی بحث کردند. گفتگویی که در لحظاتی دامن گسترد و حواشی و همفکری‌ها و اختلاف نظرهای فراوانی در آن شکل گرفت. کافه سینما فایل کامل 42 دقیقه‌ای این گفتگو را منتشر می‌کند. این گفتگویی است درباره چند فیلم بحث انگیز این روزها، به اضافه سینمای دولتی و سیاسی، سینمای مردم، روشنفکرزدگی در سینمای سال‌ها اخیر و آن چه جشنواره فجر امسال را ساخته است.
نفس عمیق ...
نمایه کاربر
mohsen_ghamati
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

پست توسط mohsen_ghamati »

کی میدونه فیلمای امروز چطورن(مشهد)؟
بلیت چطور؟ گیر میاد؟
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

mohsen_ghamati نوشته شده:کی میدونه فیلمای امروز چطورن(مشهد)؟
بلیت چطور؟ گیر میاد؟

امروز گشت ارشاد قابل دیدن هست ...تهیه بلیط هم که ساده است کافیست 5 دقیقه قبل سینما باشید ...البته قابل دیدن که ...!!!سعید سهیلی است دیگه ...
نفس عمیق ...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

ساعتش هم ...آفریقا ساعت 6 و سیمرغ ساعت 4 ...
بقیه فیلم ها هم ....حرفی برای گفتن نیست ...: دی
نفس عمیق ...
نمایه کاربر
mohsen_ghamati
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

فقط فرخ نژاد و پولاد نکته قابل توجه فیلمن.گیرنده چطور؟ رضا عطارانم هست!
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

mohsen_ghamati نوشته شده:فقط فرخ نژاد و پولاد نکته قابل توجه فیلمن.گیرنده چطور؟ رضا عطارانم هست!
گیرنده ...یکی از افتضاحات ِ امسال ...
درباره ی گشت ارشاد آقای محمدزاده گفتن تقریبا ، روال ِ سیاسی عجین شده با طنز داره ، بعضی از منتقد ها هم از بازی ِ فرخ نژاد گفتن ...
نفس عمیق ...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

گیرنده شباعت زیادی به تلفن همراه رئیس جمهور دارد و موضوعش :

- خلاصه داستان فيلم:
حاج صمد راننده وانتی در شهرستان دورافتاده در کارخانه ای کار می کند که مأموریت پیدا می کند نامه های مردم که در سفر استانی رئیس جمهور جمع اوری شده به فرودگاه برساند در حین مأموریت اتفاقات گوناگونی رخ می دهد و ...

نويسنده و کارگردان: مهرداد غفار زاده
بازيگران: سعید راد، محمدرضا شریفی‌نیا، پردیس افکاری، نیما شاهرخ‌شاهی، سیامک اطلسی، چکامه چمن‌ماه، رضا آحادی، افسانه ناصری، باقر صحرارودی، محمدرضا غفاری و با حضور میرطاهر مظلومی

عطارانی که در کار نیست ...

[CENTER]فیلم ِ خوابم میاد از رضا عطاران در روزهای آتی ...
[/CENTER]
نفس عمیق ...
نمایه کاربر
mohsen_ghamati
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

من تو سایت دیدم.خییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی خوشحالم که عطاران با این یارو شریفی نیا همبازی نیست!
ممنون خانوم محبی از اطلاعات عالی و کاملتون.
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان