جشنواره فیلم فجر

مدیر انجمن: metanat

ارسال پست
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: جشنواره فیلم فجر

پست توسط metanat »

mohsen_ghamati نوشته شده:من تو سایت دیدم.خییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی خوشحالم که عطاران با این یارو شریفی نیا همبازی نیست!
ممنون خانوم محبی از اطلاعات عالی و کاملتون.

رضا عطاران روزهای خیلی خوب سینمایی را داره گذرون میکنه چه در کارگردانی و چه در بازی ///و طبیعتا در این روزهای خوب آدمی نیست که در فیلم ....... گیرنده بازی کنه ...

خواهش میکنم. تصویر
نفس عمیق ...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

ها ها ها
مشهد امسال به اوج شکوفایی رسید در جشنواره فجر...
امروز که کلا فیلم ها نرسید به سیانس ها ...و به پرواز نرسیده بودند ...
اینم از امروز...: دی
نفس عمیق ...
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: قوچان
Has thanked: 2 times
تماس:

پست توسط Ali »

خوش بحال همه دوستانی که می تونن فیلم ها رو ببینن ! انشاا... تا 10 سال دیگه ما هم می بینیم بعد میایم درباره اش صحبت می کنیم.
AMQ
نمایه کاربر
Ruhollah
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط Ruhollah »

سلام بچه ها
اول از همه میگم دم سعید سهیلی گرم , با فیلم طنز قشنگش
بعد از اون یک خبر مهم این که فردا جمعه 21 بهمن فیلم نارنجی پوش در مشهد اکران میشه
سانس اول ساعت 16 در سینما سیمرغ
سانس دوم در سینما اصغر زاده
سانس سوم ساعت 20 در سینما آفریقا
سی درصد بلیت ها در ساعت 12 به بعد پیش فروش میشه و 70 درصد مابقی در یک ساعت مونده به اکران فیلم
اگر فشار نبود كسي نمي توانست از ذغال، الماس بسازد...
نمایه کاربر
jigsaw
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط jigsaw »

جشنواره تو مشهد تا چندم ادامه داره؟
از دوستان خواهشمندم پس از پایان جشنواره 3 تا فیلمی که از نظرشون برتر بود رو بترتیب بنویسند و همچنین علت این انتخابشون رو هم توضیح بدن.
راستی باید بگم فیلم نارنجی پوش زیاد فیلم سطح بالایی نیست و دوستان زیاد برای دیدنش سرو دست نشکونن. یک فیلم که به نظر من سفارشی بود.ولی کلا دو سه سالی هست مهرجویی سبکش یادیدش رو عوض کرده اول آسمان محبوب بعد هم نارنجی پوش. نمیخوام نا امیدتون کنم تو فیلم نکات قشنگ و نکات ریز کارگردانی بسیار وجود دارد ولی من از داریوش مهرجویی انتظار دیگه ای دارم.
چون دوست دشمنی کرد دیگر چه می توان گفت / با یار ناجوانمرد دیگر چه می توان گفت
نمایه کاربر
mohsen_ghamati
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

پست توسط mohsen_ghamati »

من گشت ارشادو تو آفریقا دیدم.خوب بود. واسه بلیتم زودتر از 5 دقیقه برید.تقریبا نیم ساعت.سالن اصغرزاده هم به عموم سرویس میده
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

خوب آقای قامتی بستگی به فیلمش داره و البته بستگی به سینماش...آفریقا همواره شلوغ تر سیمرغه ...ولی جدا نیم ساعت زودتـــــر؟ شلوغ بود ؟؟؟

ما هم البته به حرف شما زیادتر گوش دادیم امروز ساعت 12 رفتیم بلیط سیانس های عصر را گرفتیم : دی

و البته صف ِ سینما ساعت 12 واقعا دیدنـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی بود ...
نفس عمیق ...
نمایه کاربر
mohsen_ghamati
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

آره اونشب خیلی شلوغ بود.انتظار میره امشب ساعت 21 آفریقا منفجر شه.
حامد بهداد تو 7 دیشب ترکوووووووووووووووندتصویر
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

mohsen_ghamati نوشته شده:آره اونشب خیلی شلوغ بود.انتظار میره امشب ساعت 21 آفریقا منفجر شه.

احتمالا خیلی شلوغ میشه ...از صف پیش فروش بلیط که معلوم بود ،.... اما بعیده رکورد صف ِ جدایی نادر از سیمین ِ سال پیش را بشکنه نارنجی پوش که تا کوچه ی پشت زیست خاور هم رفته بود صف ...اگر رفتید و این اندازه شلوع بود عکس خبری بگیرید حتما بذارید این جا ...ولی ساعت خوب ِ اکران که 5 سیمرغ ِ و...ما نیز شلوغ شد عکس میگذاریم : دی ..بازار سیاه هم اصلا راه میندازیم ...
آخرین ويرايش توسط 1 on metanat, ويرايش شده در 0.
نفس عمیق ...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

jigsaw نوشته شده:جشنواره تو مشهد تا چندم ادامه داره؟
از دوستان خواهشمندم پس از پایان جشنواره 3 تا فیلمی که از نظرشون برتر بود رو بترتیب بنویسند و همچنین علت این انتخابشون رو هم توضیح بدن.
راستی باید بگم فیلم نارنجی پوش زیاد فیلم سطح بالایی نیست و دوستان زیاد برای دیدنش سرو دست نشکونن. یک فیلم که به نظر من سفارشی بود.ولی کلا دو سه سالی هست مهرجویی سبکش یادیدش رو عوض کرده اول آسمان محبوب بعد هم نارنجی پوش. نمیخوام نا امیدتون کنم تو فیلم نکات قشنگ و نکات ریز کارگردانی بسیار وجود دارد ولی من از داریوش مهرجویی انتظار دیگه ای دارم.
آقای محمدزاده ...فیلمی بهتون پیشنهاد میکنم ...اگر نرفتید حتما برید ...بلاخره خنده هم لازمه البته خنده ی عصبی ...و اگر شنیده باشید که دیروز تو برج میلاد چه ها کردند منتقدان بعد این فیلم ...
فیلم ِ بسیار دیدنی ِ در اانتظار معجزه از رسول صدر عاملی ...که بعد از پایان فیلم باید .......................ما را که شخصا با یک سطل آب و شوک الکتریک به هوش آوردن تصویر : دی
خلاصه خالی از لطف نیست یکی از اتفاقات ِ این جشنواره است انصافا : دی
نفس عمیق ...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

Ruhollah نوشته شده:سلام بچه ها
اول از همه میگم دم سعید سهیلی گرم , با فیلم طنز قشنگش
بعد از اون یک خبر مهم این که فردا جمعه 21 بهمن فیلم نارنجی پوش در مشهد اکران میشه
سانس اول ساعت 16 در سینما سیمرغ
سانس دوم در سینما اصغر زاده
سانس سوم ساعت 20 در سینما آفریقا
سی درصد بلیت ها در ساعت 12 به بعد پیش فروش میشه و 70 درصد مابقی در یک ساعت مونده به اکران فیلم

البته در جریان تعییر ساعت ها هم که هستید ...4 سیانس شده امروز ...
3-5-7-9
نفس عمیق ...
نمایه کاربر
jigsaw
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط jigsaw »

سلام.کلا امسال تو جشنواره از نظر من چند تا فیلم ارزش دیدن داره:
1)برف روی کاج ها
2)بوسیدن روی ماه
3)پله آخر
4)پذیرایی ساده
5)خوابم میاد
6)ملکه
7)بی خودو بی جهت
8-زندگی خصوصی آقا و خانوم میم
بعد اگه وقت داشتید:
9)نارنجی پوش
10)گشت ارشاد
11)یک روز دیگر
12)ضدگلوله
13)پل چوبی
14)روزهای زندگی
البته اینا رو از فیلم هایی گفتم که دیدم.
چون دوست دشمنی کرد دیگر چه می توان گفت / با یار ناجوانمرد دیگر چه می توان گفت
نمایه کاربر
mohsen_ghamati
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

metanat نوشته شده:
mohsen_ghamati نوشته شده:آره اونشب خیلی شلوغ بود.انتظار میره امشب ساعت 21 آفریقا منفجر شه.

احتمالا خیلی شلوغ میشه ...از صف پیش فروش بلیط که معلوم بود ،.... اما بعیده رکورد صف ِ جدایی نادر از سیمین ِ سال پیش را بشکنه نارنجی پوش که تا کوچه ی پشت زیست خاور هم رفته بود صف ...اگر رفتید و این اندازه شلوع بود عکس خبری بگیرید حتما بذارید این جا ...ولی ساعت خوب ِ اکران که 5 سیمرغ ِ و...ما نیز شلوغ شد عکس میگذاریم : دی ..بازار سیاه هم اصلا راه میندازیم ...
سینما آفریقا امشب غلغله بود خیلی بیشتر از حد انتظار.به من بلیت نرسید. صف هم رکورد شکوند.متاسفانه الان پیغامتونو دیدم وگرنه عکس حتما میگرفتم.دوربین تلویزیون بود البته شبکه استانی نشون میده حتما
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

ای بابا : دی، نرفتید یعنی؟
ما که به نوبه ی خودمون از سیمرغ و از آقای خادمی که در صف منتظر بودن گرفتیم : دی...هرچند کیفیتش خوب نشد ...
ایــــــــــشالا با یک یادداشت پرانرژی از نارنجی پوش و چندین عکس میرسم خدمت
نفس عمیق ...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

یادداشتی بر فیلم : نارنجی پوش

تهيه‌کننده، نويسنده و کارگردان: داریوش مهرجویی
بازيگران: لیلا حاتمی، طناز طباطبایی، فردوس کاویانی، همایون ارشادی، اردشیر رستمی، امید روحانی، محمدجوادجعفرپور، مهیار پورحسابی، کامشاد کوشان، علی عابدینی، کیانوش گرامی، سیمون سیمونیان، علی اصغر طبسی، فرهنگ سروری، اکبر محمدی فر ، پروین میکده ، امیر سیدی ، فرامرز روشنایی، شاهین جعفری، علیرضا حائری، امید علیمردانی، محمدرضا جعفرپور و میتراحجار

- خلاصه داستان فيلم:
حامد آبان عکاس حرفه ای مجلات و روزنامه ها با خواندن کتابی چنان تحت تأثیر پالایش محیط زیست و مبارزه با آشغال زدایی می شود که با لباس نارنجی مخصوص رفتگران به شهرداری می پیوندد و با عنوان "نارنجی پوش لیسانسه " به شهرت می رسد و...
تصویر

[JUSTIFY]شاید نقد ِ این فیلم اینگونه شروع کردن را میطلبد: نارنجی پوش آدمو حالی به حالی میکنه ...
تمام فیلم از دیدگاه ِ من عرفان بود و بس ...هنر عجین شده با عرفان بود و بس و نمایش فوق العاده ای از یک اتوپیای ساختگی...ساخته ی ذهن ِ یک انسان ِ عجین شده با عرفان بعد از سالها تجربه بود و بس .

دیدن ِ فیلم را بی تعصب آغاز کردم ، بی تعصب از بزرگ بودن مهرجویی.از سری فیلم هایی که نقدشان و نظر دادن درباره شان بسیار سخت است و من صرفا به ارئه نظری و حالی که به من القا کرد اکتفا میکنم . پری مهرجویی را چندین بار دیدم ، لیلای مهرجویی را ، هامون مهرجویی را ، مهمان مامان مهرجویی را ، کتاب جهان هولوگرافیک ترجمه ی مهرجویی را خوانده ام ، کتاب فرانی و زوبی سلنجر را که مهرجویی بر اساس آن پری را ساخته است را خوانده ام و خلاصه ی همه این ها به زعم من یک تمثیل خوب دارد ...هنر مهرجویی، پختگی ِ مهرجویی درست مثل سوت قطاری است که از دور دست صدای آن را میشنویم و ارام آرام به ما نزدیک میشود..که این ما ، همان روح ِ مهرجویی است و درک روح ِ او از عرفان ...از اتوپیا ...عرفانی که شاید در ابتدا دستمان را رو به آسمان بلند کنیم و از کائنات آن بالا بخواهیم هم کلاممان شوند ، کمی که هم کلام میشویم ارتفاع را کم میکنیم ...به جهان میرسیم ...کم کم کمتر میشود تا این پایین ها می آید ...به اطراف و آدم ها میرسیم ، به طبیعت میرسیم ...و بعد تمام این ها برای آن است که به خودت برسی ...و تازه اول آن راه است که به عرفان ِ تمام برسی ...عرفانی که نه در کلمه ی واحد خدا خلاصه شود ...نه در هم کلامی ِ صرف ...و این را از زبان مهرجویی که این راه را رفته گوش دادنی است ، دیدنی است ، طبیعت خود عرفانی است که گفتنش از زبان ِ من و خیلی از مخاطبان این فیلم و کارگردانان و نویسندگان دیگر ،اگر باشد ، شعار است و بس ...و چه زمان این کلام شعار نیست ؟وقتی کسی ادایش کند که خود به این عرفان رسیده باشد ...این عرفان در مهمان مامان هنوز در آدم ها بود و این سالها آمد و آمد تا به طبیعت رسید ...میشود نام کارگردان را نگاه نکرد و اتیکت شعار را سنجاق فیلم کرد و امتیاز متوسط داد و از سالن خارج شد ...اما کافیست نیم نگاهی به روح ِ کارگردان کرد که این ها نمایش یک فیلم ِ صرف نیست و تمامش هرچند در غالب فنگ شویی که بقول عده ای خرافات و .. باشد ، اما بهانه ای است برای تلنگر ...نه آنقدر که جارو به دست شویم و نارنجی پوش ...نه آن قدر که فنگ شویی را پی گیر باشیم ...شاید همین قدر نیم نگاه بس که تو ِ آدمی و طبیعت سازگارید...و شاید تلنگری آنقدر بس که به این طبیعت تنها 1 دقیقه جوری نگاه کنید که خود را ...

فیلم نارنجی پوش حسی رفتن به یک مهمانی ِ خوب را داد، مهمانی که حالت را خوب میکند ، انرژی که در کار و در پشت صحنه است را به تو منتقل میکند ، و بی شک حالی به حالی میکند ، از بازیگر بازی میگیرد و این هنر ِ همیشگی ِ مهرجویی ِ نازنین است ، اجازه میدهد بهداد هامون وارانه به جلوی دوربینش بیآید و مخاطب به نوعی مرور کند ، اجازه میدهد مخاطب ماندن را یاد بگیرد...مهرجویی حرف از ماندن را به گونه ای دیگر در اپیزود ِ اول فلیم طهران تهران به تصویر کشید و در این فیلم نیز ...و شنیدن این حرف " ماندن " از اویی که سالهایی در بیرون از ایران گذران کرده است حتما شنیدنی است ...و دیدنی...و خیلی ها نارنجی پوش را جوابی به فیلم جدایی نادر ازسیمین میدانند ...و شاید فرهادی هم بعد از سال ها برگردد و به این حقیقت برسد...اما پله های یک نردبان باید یکی یکی برداشته شود و فرهادی خوب بر میدارد ...پله هایی که مهرجویی سال ها پیش بالا رفته است ...

فیلمبرداری و نماهای خیلی خوبی در این فیلم دیده میشد و قابل ستایش از آن جهت که شبیه عمده ی فیلم ها فیلمبردار نیازی به فریاد خود نداشت ، و با ریتم تند ِ فیلم شاید این نماها زیاد به چشم نیاید اما در دیدن چند باره ی این فیلم حتما محسوس خواهد بود .
موسیقی جز لاینفکِ فیلم های مهرجویی که به نظر ِ من به ریتم و انرژی فیلم کمک زیادی کرد .

تیتراژی ابتدایی ساده اما متفاوت و خوب ..تیتراژ پایانی ساده و شاید نه به خوبی ِ آغاز...اما به هرروی مهرجویی آن قدر بزرگ هست که سادگی اش متنج از تجربه ی زیاد ِ اوست و حرفی نمی ماند .[/JUSTIFY]
نفس عمیق ...
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان