جدایی شیرین! اسکار اصغر فرهادی

مدیر انجمن: metanat

ارسال پست
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: قوچان
Has thanked: 2 times
تماس:

جدایی شیرین! اسکار اصغر فرهادی

پست توسط Ali »

جدایی شیرین!
فیلم جدایی نادر از سیمین جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار را از آن خود کرد. اصغر فرهادی کارگردان و نویسنده این فیلم جایزه خود را از ساندرا بولاک دریافت کرد. این نخستین بار است که فیلمی ایرانی در مراسم اسکار به جایزه ای دست می یابد. این فیلم به کارگردانی اصغر فرهادی در دو رشته بهترین فیلم زبان خارجی و بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی در هشتاد و چهارمین دوره جوایز آکادمی اسکار نامزد دریافت این جایزه شده بود. آقای فرهادی در هنگام دریافت جایزه اش گفت:در این لحظه بسیاری از مردمان کشورم ما را تماشا می کنند و همگی خوشحال هستند؛ نه به خاطراهمیت دادن به ما یا به خاطر فیلم یا سازنده آن، بلکه در این دورانی که ما از جنگ صحبت می‌کنیم و ترس و رعب بین کشورهایمان رد و بدل می‌شود، نام کشورم ایران در این جا با فرهنگ و تمدن بی‌نظیرش برده می شود. سرزمین من فرهنگ کهن و غنی دارد که زیر غبار سنگین سیاست مخفی شده است. من با افتخار این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم مى‌کنم.مردمی که مخالف خشونت هستند و با تمدن ها و فرهنگ های دیگر سر سازگاری دارند

[CENTER]
برای دریافت فیلم دریافت اسکار اصغر فرهادی
اینجا کلیک کنید
[/CENTER]

منبع : سایت آپارات
AMQ
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: جدایی شیرین! اسکار اصغر فرهادی

پست توسط metanat »

اولین اسکار ما ایرانی ها مبارک ....

تصویر

تصویر

تصویر
نفس عمیق ...
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
تماس:

پست توسط Ali »

فیلم «جدايي نادر از سيمين» پس از كسب جايزه‌ اسكار خارجي 2012، از پنج‌شنبه 11 اسفند در استراليا و هنگ‌كنگ نمايش خود را آغاز كرد.

[CENTER]تصویر[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER]

«جدايي نادر از سيمين» طبق برنامه‌ اكران جهاني فيلم‌ها، از روز 8 مارس (18 اسفند) در سنگاپور، 7 آوريل (19 فروردين) در ژاپن، 3 مي (14 ارديبهشت) در آرژانتين و 23 مي (سوم خرداد) در اسلووني اكران خواهد شد.
برنده‌ي جايزه‌ خرس طلا و خرس نقره‌اي بهترين بازيگري از جشنواره‌ برلين، در فصل جوايز سينمايي هاليوود برنده‌ چندين جايزه‌ از جمله بهترين فيلم خارجي سال از نگاه انجمن ملي منتقدين آمريكا و انجمن منتقدين فيلم نيويورك و جوايز فيلم مستقل بريتانيا شد و در جوايز سالانه‌ي آسيا ـ پاسيفيك بهترين فيلم سال ‌2011 شناخته شد.
«جدايي نادر از سيمين» كه برند‌ه‌ي جايزه‌ي سزار فرانسه و «گلدن گلوب» براي بهترين فيلم خارجي شده است، در حال حاضر در كشورهاي بلژيك، فرانسه، تايلند، تركيه، انگليس، آلمان، هلند، مجارستان، سوئد، يونان، لهستان، اسپانيا، كره‌جنوبي، ايتاليا، آمريكا، كانادا، برزيل، نروژ، روسيه، پرتغال و دانمارك درحال نمايش است.

ایسنا
AMQ
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
تماس:

پست توسط Ali »

ویدیوی اول شامل چند حضور عوامل فیلم در مراسم‌های سونی پیچرز، اسپیریت و نشست فیلم‌های خارجی زبان به همراه یک مصاحبه کوتاه با پیمان معادی است و ویدیوی دوم مربوط به نشست کامل پرسش و پاسخ اصغر فرهادی به مدت ده دقیقه پس از دریافت اسکار است که در کافه سینما می‌بینید:

[CENTER]تصویر[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER]
[CENTER]حضور عوامل در مراسم سونی پیچرز، اسپیریت، گردهمايي فيلمهاي خارجي زبان و یک مصاحبه کوتاه با معادی[/CENTER]
[CENTER]حجم: 8 مگابايت / -->دانلود<--[/CENTER]

[CENTER]تصویر[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER]
[CENTER]نشست کامل اصغر فرهادی پس از دریافت اسکار[/CENTER]
[CENTER]مدت: 11 دقيقه / حجم: 22 مگابايت / -->دانلود<--[/CENTER]
منبع:کافه سینما
AMQ
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
تماس:

پست توسط Ali »

اصغر فرهادی هفته پایانی اسفند ماه پس از 80 روز سفر به دور دنیا به کشور باز می گردد تا در میان مردم ایران شادمانی کسب اسکار را جشن بگیرد. علی سرتیپی پخش کننده «جدایی نادر از سیمین» در گفت و گو با سینماپرس، با بیان این خبر افزود: هنوز روز قطعی بازگشت آقای فرهادی مشخص نیست اما هفته پایانی اسفند زمان تقریبی بازگشت ایشان به ایران است.
وی ادامه داد: این کارگردان پس از حدود هشتاد روز سفر به آمریکا، فرانسه و چندین کشور دیگر جهان و حضور در جشنواره های مختلف به همراه جوایز مختلف و معتبر جهانی به کشور بازمی گردد.
قرار است با بازگشت اصغر فرهادی طی مراسمی و با حضور سینماگران و مردم در سینما آزادی از این فیلمساز تقدیر شود. پیش از این نیز در سینما شکوفه از این کارگردان تجلیل شده بود.
AMQ
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
تماس:

پست توسط Ali »

[CENTER]لحظه ورود فرهادي به فرودگاه / كيفيت معمولي / حجم: 5 مگابايت / --> دانلود <--

[/CENTER]اصغر فرهادی پس از بازگشت از پاریس در واکنش به شایعه مهاجرتش از ایران باردیگر تأکید کرد: من تا آخر عمر در ایران خواهم بود و فقط گاهی برای برخی کارها به خارج از کشور مسافرت می‌کنم.
[JUSTIFY]به گزارش خبرنگار مهر، اصغر فرهادی کارگردان فیلم سینمایی “جدایی نادر از سیمین” نیمه شب گذشته در میان استقبال پرشور سینمادوستان و اهالی رسانه وارد فرودگاه امام خمینی(ره) شد تا برای اولین‌بار پس از دریافت جایزه اسکار پاسخگوی سوالات خبرنگاران داخلی باشد.[/JUSTIFY]احمد میرعلایی؛ مدیرعاملی بنیاد سینمایی فارابی که به نمایندگی از جواد شمقدری؛ رئیس سازمان سینمایی به استقبال فرهادی آمده بود، در جمع خبرنگاران ضمن سپاس از حضور پرشور اهالی رسانه برای پوشش خبری این مراسم تأکید کرد: حتما در آینده نزدیک برنامه‌ای منسجم بعنوان جشن استقبال ملی از ایشان برگزار خواهیم کرد که در حاشیه آن در یک نشست خبری اصغر فرهادی پاسخگوی رسانه‌ها خواهد بود.
[JUSTIFY]
[/JUSTIFY]
[CENTER]تصویر[/CENTER]

[JUSTIFY]به‌رغم این وعده از سوی میرعلایی اما خبرنگاران فرصت را غنیمت شمرده و اصغر فرهادی را در حلقه خود مخاطب سوالات مختلف قرار دادند. فرهادی درباره دلیل سفرش به ایران که از سوی یکی از خبرنگاران مورد سوال قرار گرفت، صراحتاً گفت: من به ایران سفر نکردم؛ بلکه آنجا که تا امروز بودم سفر بود! من به پاریس سفر کرده بودم و امروز به کشور خودم بازگشته‌ام.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]وی درباره سکوت خود پس از دریافت جایزه اسکار و عدم گفت‌وگو با رسانه‌ها هم گفت: احتمالا به زودی مطلبی خواهم نوشت که پاسخی خواهد بود به تمامی پیام‌های پرمهری که در این روزها منتشر شد. به همین دلیل سعی کردم کمی کم‌خبر باشم تا تمام حرف‌هایم را در قالب متنی که در آینده نزدیک منتشر خواهم کرد بگویم.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]اصغر فرهادی درباره پیشرفت تولید تازه‌ترین فیلمش هم گفت: فیلم جدیدم در حال حاضر شروع شده‌است و مرحله پیش از پیش تولید را طی می‌کند و در حال برنامه‌ریزی و هماهنگی میان تهران و پاریس برای شروع فیلمبرداری هستیم که احتمالاً یکسال طول خواهد کشید.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]وی درباره برخی شنیده‌ها پیرامون ترکیب احتمالی بازیگران خارجی و شایعه حضور آنجلینا جولی در این فیلم هم تأکید کرد: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و تصمیم‌گیری درباره ترکیب عوامل صورت نگرفته‌است.[/JUSTIFY]

[CENTER]تصویر[/CENTER]

[JUSTIFY]فرهادی در پاسخ به خبرنگاری که از بازتاب‌های سخنانش در مراسم اسکار پرسید هم گفت: شما قطعاً بیشتر از من مطلع هستید؛ چراکه من آنقدر درگیر پروژه بعدی‌ام بودم که خیلی فرصت رصد این بازتاب‌ها را نداشتم اما در همین حد که از اخبار مطلع شده‌ام ظاهراً بازتاب خوبی داشته‌است.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]کارگردان “جدایی نادر از سیمین” در ادامه درباره اتحادی که در استقبال از موفقیت این فیلم در میان طیف‌ها و سلیقه‌های مختلف در ایران بوجود آمد تصریح کرد: هر اتفاقی که سبب شود فاصله‌های کاذب میان مردم کمرنگ شود، از میان برود و فارغ از اختلافات و به هر بهانه‌ای گردهم جمع شوند قطعاً مبارک است.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]فرهادی درباره تحلیل خود از موفیقت فیلم “جدایی نادر از سیمین” هم گفت: در این فرصت کم نمی‌توانم به نکته خاصی اشاره کنم اما آنچه می‌دانم این است که من سعی کردم آنچه به آن اعتقاد دارم به تصویر درآورم و برای باقی اتفاقات پیش‌بینی و برنامه خاصی نداشتم.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]وی درباره اخباری که مبنی‌بر احتمال پخش نوروزی “جدایی نادر از سیمین” از رسانه ملی منتشر شده بود هم تأکید کرد: قرار نیست این فیلم در ایام نوروز ۹۱ از تلویزیون پخش شود چراکه هنوز این فیلم خریداری نشده و تلویزیون هم این خبر را تکذیب کرده‌است.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]فرهادی درباره عدم پوشش مناسب موفقیتش در مراسم اسکار از تلویزیون ایران هم گفت: این اتفاق خوشبختانه از سوی رسانه‌های دیگر پوشش خوبی داشت. نه من به تلویزیون نیازمندم و نه تلویزیون به من و فکر می‌کنم این بهترین تفاهم میان ماست![/JUSTIFY]

[JUSTIFY]کارگردان ایرانی دارنده تندیس بهترین فیلم خارجی زبان اسکار ۲۰۱۲ در ادامه باردیگر ناگزیر شد به شایعه مهاجرتش از ایران که از سوی برخی رسانه‌ها طرح شده بود هم واکنش نشان دهد. فرهادی تأکید کرد: من نه مهاجرت خواهم کرد و نه اساسا ساخت فیلم بعدی‌ام در خارج از کشور به دریافت جایزه اسکار ارتباطی دارد چراکه قرار و مدارهای آن پیش از این اتفاقات گذاشته شده بود. فرهادی تأکید کرد: من تا آخر عمرم در ایران خواهم بود و احتمالاً فقط گاهی برای برخی کارها به خارج از کشور مسافرت کنم.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]وی درباره سرنوشت جوایزی که در طول یکسال گذشته از جشنواره‌های مختلف جهانی کسب کرده‌است هم گفت: به زودی همه این جوایز را به موزه سینمای ایران اهدا خواهم کرد.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]کارگردان “جدایی نادر از سیمین” درباره تحریف حرف‌هایش هنگام دریافت جایزه اسکار از سوی برخی رسانه‌های داخلی هم گفت: به هر حال این حاشیه‌ها همواره وجود خواهد داشت و گریزی از آن نیست و به شخصه از آن متعجب نشدم.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]وی افزود: عده‌ای انتظار سخنرانی تند و تیزتری را در این مراسم داشتند اما فراموش نکنیم که این مراسم محل منازعات سیاسی نیست و یک جمع کاملاً فرهنگی است. برهمین اساس هم آنچه فکر می‌کردم برای همه مردم ایران مفید خواهد بود مطرح کردم. تردیدی هم ندارم که هرکس دیگری اگر جای من بود حرف‌های دیگری برای گفتن داشت؛ امیدوارم دوستان این اندازه از استقلال را برای من قائل باشند که آنچه فکر کردم بهتر است را بیان کنم.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]فرهادی درباره تأثیر این موفقیت بر روند حرکت سینمای ایران هم گفت: قطعاً این موفقیت‌ها ادامه خواهد داشت و این صرفاً یک تعارف نیست چراکه در این یکسال فیلم‌های سینمای جهان را بیشتر از قبل دنبال کرده‌ام و در قیاس با آن فیلم‌ها این تحلیل را دارم که تکرار این موفقیت غیرممکن نیست.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]وی درباره تأثیر موفقیت‌هایش بر مجادلات میان مسئولان سینمایی و مدیران خانه سینما هم تأکید کرد: خانه سینما حتماً باید باز شود و معتقدم تبریک واقعی و عملی مسئولان ارشاد به بنده می‌تواند خبر بازگشایی خانه سینما باشد، اتفاقی که مطمئن هستم رخ خواهد داد.[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]فرهادی در پایان ضمن تأیید عضویتش در آکادمی اسکار برای انتخاب برترین‌ها در سال‌های آینده، درباره حس و حال حضور در مراسم اسکار ۲۰۱۲ هم گفت: این احساس قابل تشریح نیست اما کاملاً آگاه بودم که مردم این صحنه‌ها را می‌بینند و برای همه‌شان هم لحظه‌ای بااهمیت است. بنابراین نه من که تمام همراهانم مطلع بودند که هر حرکتی انجام دهند به پای فرهنگ یک ملت نوشته خواهد شد و برای همین سعی کردیم تصویری زیبا، شکیل و غرورآمیز در این مراسم ارائه دهیم.[/JUSTIFY]
[CENTER]تصویر[/CENTER]
[CENTER]تصویر[/CENTER]
[CENTER]تصویر[/CENTER]

[CENTER]تصویر[/CENTER]

[CENTER]تصویر[/CENTER]
[CENTER]تصویر[/CENTER]

[CENTER]تصویر[/CENTER]

[CENTER]تصویر[/CENTER]
[CENTER]تصویر[/CENTER]

منبع : ایرانیان گرافیک و کافه سینما
AMQ
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
تماس:

پست توسط Ali »

[BLOCKQUOTE] [CENTER] تصویر[/CENTER]

[JUSTIFY] جدایی نادر از سیمین در حالی در استرالیا و برخی کشورهای آسیایی در حال اکران است و البته اصغر فرهادی کارگردانش به عنوان نخستین برنده ایرانی جایزه اسکار جزو صد کاندیدای شخصیت برتر سال ۲۰۱۲ از منظر مجله تایم قرار گرفته که برخی رسانه ها یکی از ظرافت های نادیده فیلم فرهادی که از دید منتقدان نیز به دور مانده بود را منتشر کردند تا از چند لایه بودن این فیلم و عمق نگاه فرهادی در ساخت آثارش که یادآور سه گانه سازی «آبی، قرمز، سفید» کیشکلوفسکی است، پرده برداشته شود.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY] به گزارش بازتاب در تیتراژ ابتدایی فیلم “جدایی نادر از سیمین” علاوه بر شناسنامه های نادر و سیمین به عنوان شخصیت های اصلی فیلم، شناسنامه های مژده و مرتضی دو شخصیت اصلی فیلم دیگر فرهادی یعنی “چهارشنبه سوری” نیز به صورتی که در دستگاه کپی قرار گرفته، دیده می شود![/JUSTIFY]
[JUSTIFY] چهارشنبه سوری که در آن ترانه علی دوستی در نقش کارگر خانه ای بازی می کرد که هدیه تهرانی و حمید فرخ نژاد نقش زن و شوهر را در آن خانه ایفا می کردند و در این شرایط فرخ نژاد در حال خیانت به هدیه تهرانی و همراهی با یکی از زنان همسایه بود که در انتها، ترانه علی دوستی با دروغی که می گوید، حمید فرخ نژاد را از کمند هدیه تهرانی می رهاند و اجازه نمی دهد رابطه فرخ نژاد با زن همسایه علنی شود.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY] این نکته زیبا و ظریف می تواند اشاره ای باشد به سرانجام آن ها یعنی طلاق! ظرافت و خلاقیت فرهادی در اینجا به اوج خود رسیده است.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY] [/JUSTIFY]
[CENTER] تصویر[/CENTER]
[/BLOCKQUOTE]
AMQ
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان