جابجایی مجدد رکورد گرانترین عکس دنیا

مدیر انجمن: metanat

ارسال پست
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

جابجایی مجدد رکورد گرانترین عکس دنیا

پست توسط Cyrus »

موسسه‌ی کریستیز که اخیرا با یکه‌تازی در بازار هنر «عکاسی» پاییزی طلایی را سپری کرد در یکی از تازه‌ترین حراجی‌های خود رکورد گرانقیمت‌ترین تک عکس به فروش رفته در تاریخ هنر را نیز شکست.

در حراجی که این موسسه در تاریخ ۱۷ آبان‌ماه در تالار باشکوه راکفلر نیویورک و برای عرضه‌ی آثار هنری تحت عنوان «هنر معاصر پس از جنگ» برگزار کرده بود تعداد ۲ قطعه عکس نیز به فروش رسید. + در این حراجی تعداد ۵۵ اثر از بهترین آثار هنری تاریخ هنر نهایتا به ارزش خیره‌کننده‌ی ۲۲۰ میلیون و ۸۱۲ هزار دلار فروخته شدند.

[CENTER]تصویر[/CENTER]

سیزدهمین اثر گران‌قیمت این حراج طلایی عکسی با عنوان «Rhein II» از آندرس گورسکی، عکاس ۵۶ ساله‌ی آلمانی بود که پیش از حراج بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون دلار برآورد قیمت شده بود به ارزش ۴ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۵۰۰ دلار فروخته شد و عنوان گرانترین تک عکس فروخته شده در تمام طول تاریخ عکاسی را از آن خود کرد. آندرس گورسکی این عکس را، که بخشی از مجموعه‌ عکس‌هایی با موضوع و ترکیب‌بندی مشابه می‌باشد، در سال ۱۹۹۹ از یکی از مناظر کنار رود راین آلمان گرفته است. فریم‌های دیگر این مجموعه عکس گورسکی هم‌اکنون در موزه‌های هنر مدرن نیویورک و مونیخ، موزه‌ی هنری تیت لندن و برخی مجموعه‌های خصوصی نگه‌داری می‌شود. عکس دیگر فروخته شده در این حراج نیز عکسی بدون عنوان از سیندی شرمن، عکاس ۵۷ ساله‌ی آمریکایی، بود که به قیمت ۲۷۸ هزار و ۵۰۰ دلار فروخته شد. این در حالی بود که این عکس محصول سال ۱۹۸۰ پیش از حراج بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار برآورد قیمت شده بود.

[CENTER]تصویر[/CENTER]
اکنون در لیست گرانبها‌ترین آثار تاریخ عکاسی پس از عکس آندرس گورسکی، رتبه‌ی دوم در اختیار «بی‌نام شماره ۹۶» اثر سیندی شرمن است که سال ۱۹۸۱ گرفته شده و بهار امسال در حراجی کریستیز نیویورک به قیمت ۳ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۵۰۰ دلار خریداری شده بود.
[CENTER]تصویر[/CENTER]اما در رتبه‌ی سوم باز هم به نام آندرس گورسکی برمی‌خوریم با عکسی از او به نام «99 Cent II Diptychon» (محصول ۲۰۰۱) که سه نسخه از آن تاکنون به فروش رفته است. نسخه‌ی اصلی این عکس در فوریه سال ۲۰۰۷ به قیمت بیش از ۳.۳۴ میلیون دلار در حراجی ساتبی لندن فروخته شده و دو نسخه‌ی دیگر در سال ۲۰۰۶ به قیمت‌های ۲.۴۸ و ۲.۲۵ میلیون دلار به فروش رفته‌اند.

[CENTER]تصویر[/CENTER]
مقام چهارمین گرانترین آثار تاریخ هنر عکاسی هم از آن ادوارد استایکن، عکاس فقید آمریکایی، است. این عکس که «The Pond-Moonlight» نام دارد سال ۱۹۰۴ گرفته شده و فوریه‌ی ۲۰۰۶ در حراجی ساتبی نیویورک به قیمت ۲ میلیون و ۹۲۸ هزار دلار به خریداری شده است.

[CENTER]تصویر[/CENTER]
مکان پنجم نیز از آن عکاسی ناشناس است با عکسی به نام «Billy the Kid» که از یاغی معروفی به همین نام گرفته شده است. این اثر که قدیمی‌ترین عکس در میان ۱۰ عکس گرانبهای تاریخ هنر می‌باشد اندازه‌ای کوچک دارد و احتمالا در حدود سال‌های ۱۸۷۹ یا ۱۸۸۰ گرفته شده و در ژوئن ۲۰۱۱ به قیمت ۲.۳ میلیون دلار در حراجی برایان لیل فرانسه به فروش رسید.

[CENTER]تصویر[/CENTER]
اما در کمال شگفتی، مکان ششم فهرست گرانقیمت‌ترین عکس‌های تاریخ در اختیار دیمیتری مدودف، رئیس جمهور کنونی روسیه، است. عکسی با عنوان «Tobolsk Kremlin» که او در سال ۲۰۰۹ گرفته در یک حراج روسی در شهر سن‌پترزبورگ در ژانویه‌ی ۲۰۱۰ به قیمت ۱.۷۵ میلیون دلار فروخته شده است.

[CENTER]تصویر[/CENTER]
عکسی از ادوارد وستون، عکاس فقید آمریکایی، هم که وی در سال ۱۹۲۵ تهیه کرده است در یک حراجی موسسه‌ی ساتبی در نیویورک در سال ۲۰۰۸ به قیمت یک میلیون و ۶۰۹ هزار دلار خریده شده و در جای هفتم گران‌ترین عکس‌ها نشسته است. رتبه‌های هشتم (عکس بالا) و نهم هم در اختیار آلفرد استیگلیتز، چهره‌ی شناخته‌شده‌ی تاریخ عکاسی، است. این دو عکس که در سال ۱۹۱۹ گرفته شده‌اند در حراجی فوریه ۲۰۰۶ از سوی موسسه‌ی ساتبی در نیویورک به قیمت‌های ۱.۴۷ و ۱.۳۶ میلیون دلار فروخته شده‌اند. (امکان نمایش عکس هفتم و نهم در سایت نیست.)

[CENTER]تصویر[/CENTER]
دهمین عکس گرانقمیت تاریخ هنر عکاسی نیز «Cowboy» اثر ریچارد پرینس، عکاس و نقاش ۶۲ ساله‌ی آمریکایی، است. این عکس پرینس، که به واسطه‌ی نقاشی‌ها و عکس‌هایش از گاوچران‌ها شهرت دارد، در نوامبر ۲۰۰۷ در حراجی ساتبی نیویورک به قیمت یک میلیون و ۲۴۸ هزار دلار فروخته شده است.

* من كه نفهميدم اينا چرا اينقدر قيمت دارن تصویر

منبع
آخرین ويرايش توسط 2 on Cyrus, ويرايش شده در 0.
من به جز آبی نگاهت؛ آسمانی نمی شناسم...
Samaneh
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

Re: جابجایی مجدد رکورد گرانترین عکس دنیا

پست توسط Samaneh »

کــوشــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن پس؟؟!! من که عکسی نمیبینم !!

آها شاید فقط مرفه هان بی درد هستن که میتونن عکسارو ببینن !
هی روزگار !
خب ی عکسی میذاشتین به درد ما هم بخوره دیگه !تصویر
خاطرات کودکی ام را ورق میزنم ..
عکس های دوران کودکی ام طعم خوبی دارند ...
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

Afra نوشته شده:کــوشــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن پس؟؟!! من که عکسی نمیبینم !!

آها شاید فقط مرفه هان بی درد هستن که میتونن عکسارو ببینن !
هی روزگار !
خب ی عکسی میذاشتین به درد ما هم بخوره دیگه !تصویر
عكسارو يه جاي ديگه آپلود كردم؛
اگه هنوزم ديده نميشن مشكل از پرشين گيگه كه حتما درست ميشه.
من به جز آبی نگاهت؛ آسمانی نمی شناسم...
Samaneh
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Samaneh »

تصویر
دوربینم کو ؟ کجا گذاشتمش !؟تصویر

(دستتون درد نکنه ! الان دیگه دیده میشن ! )

میگم متانت جان من نمیفهمم چرا اینا اینقدر گرونن ! میشه راهنمایی کنی !؟
خاطرات کودکی ام را ورق میزنم ..
عکس های دوران کودکی ام طعم خوبی دارند ...
نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
محل اقامت: bojnord
Been thanked: 1 time
تماس:

پست توسط amin »

خیلی مرسی سیروس جان تصویر

کمی تا قسمتی لذت بردیم!تصویر

فکر میکنم دلیل گرونی عکس ها بحث هنر برای هنر باشه نه هنر برای مردم که دکتر شریعتی اون زمانا میگفت!تصویر
هوا را پنجه میسایم میبینی
نفس اطراف دستانم پیدا نیست
صدایی از درون با من میگوید
شروع فصل بی رحم تنهایست...
نمایه کاربر
Mohades
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: سبزوار
تماس:

پست توسط Mohades »

amin نوشته شده:

فکر میکنم دلیل گرونی عکس ها بحث هنر برای هنر باشه نه هنر برای مردم که دکتر شریعتی اون زمانا میگفت!تصویر
هووم؟؟؟؟تصویر
[CENTER]تمــام ِ غصـه هـاے دنیـآ را مے تـوان با یک جمله تحـمل کرد[/CENTER][CENTER]

[/CENTER]
[CENTER]خدایــا ! مے دانــم کـه مے بینـے ...[/CENTER]
[CENTER]Dont Forget[/CENTER]

نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
تماس:

پست توسط amin »

hiva نوشته شده:
amin نوشته شده:

هووم؟؟؟؟تصویر
بــــــــــله!

در واقع ...
بیخیال!

همون عکس هاش قشنگه که گرونه!تصویر
هوا را پنجه میسایم میبینی
نفس اطراف دستانم پیدا نیست
صدایی از درون با من میگوید
شروع فصل بی رحم تنهایست...
نمایه کاربر
Mohades
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: سبزوار
تماس:

پست توسط Mohades »

amin نوشته شده:
hiva نوشته شده:
amin نوشته شده:

هووم؟؟؟؟تصویر
بــــــــــله!

در واقع ...
بیخیال!

همون عکس هاش قشنگه که گرونه!تصویر

تصویر
[CENTER]تمــام ِ غصـه هـاے دنیـآ را مے تـوان با یک جمله تحـمل کرد[/CENTER][CENTER]

[/CENTER]
[CENTER]خدایــا ! مے دانــم کـه مے بینـے ...[/CENTER]
[CENTER]Dont Forget[/CENTER]

نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
تماس:

پست توسط amin »