سی و یکمین جشنواره فیلم فجر

مدیر انجمن: metanat

ارسال پست
نمایه کاربر
Ruhollah
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

سی و یکمین جشنواره فیلم فجر

پست توسط Ruhollah »

با سلام به بچه های اهل فیلم و سینما

از فردا جشنواره فیلم فجر شروع میشه ، به همین خاطر این پست رو گذاشتم تا اخبار و اتفاقات این دوره از این جشنواره اینجا مورد بررسی قرار بگیره
دوستانی که توی تهران و بقیه شهر ها به تماشای فیلم ها میرن نظرشون اینجا بزارن ( مخصوصا علی آقای محمد زاده و خانم متانت محبی)
باتشکر
اگر فشار نبود كسي نمي توانست از ذغال، الماس بسازد...
نمایه کاربر
Ruhollah
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

Re: سی و یکمین جشنواره فیلم فجر

پست توسط Ruhollah »

لیست فیلم ها بخش سینمای ایران رو میتونین توی این لینک ببینین و با کلیک رو هر کدوم از اسامی فیلم ها مشخصات اجمالی آن ها رو ببینید.

سینمای ایران - سودای سیمرغ
اگر فشار نبود كسي نمي توانست از ذغال، الماس بسازد...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط metanat »

با سلام
با شروع شدن ِ جشنواره فیلم فجر در مشهد ، برای دوستان که میخواهند از اخبار جشنواره مطلع بشوند میتوانند به لینک زیر سر بزنند

[CENTER]http://mashhadfajrfilm.ir/[/CENTER]
نفس عمیق ...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

برای خوندن ِ نقد فیلم های جشنواره

وبلاگ ِ محسن ِ آزررم یکی از بهترین منتقد های سینما را پیشنهاد میکنم

که با نقد فیلم های :
روز روشن
برلین 7-
آسمان زرد کم عمق
هیچ کجا ، هیچ کس
گناه کاران

به روز است
[CENTER]
http://azarm.persianblog.ir[/CENTER]
نفس عمیق ...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

فیلم های امرور ِ جشنواره :

گامهای شیدایی
تابستان طولانی
مروارید

یک مختصری فقط درباره ی فیلم تابستان طولانی بخوام بگم ...این ِ که این فیلم به کارگردانی ِ دکتر علی خزاعی فر از اساتید ِ دانشگاه فردوسی هستش ...
که در روستای کنگ ( حوالی مشهد ) فیلمبرداری شده ...کار خیلی خیلی قوی ای نیست ...اما به نسبت ِ تولید ِ استانی جز کارهای خوب محسوب میشه ( شاید نه در سطح ِ جشنواره فجر اما )

این هم یک نقد ِ کوچک از دوستان ِ تهرانی که فیلم را دیدن :

[COLOR=#NaNNaNNaN][FONT=lang=FA] اگر بخواهیم در مقیاس تله‌فیلم به داوری بنشینیم، باید بگوییم که «تابستان طولانی» یک سر و گردن از بسیاری از محصولات سیمای استان‏ها بالاتر است و به عنوان نخستین کار داستانی بلند علی خزاعی فر، قابل قبول از کار در آمده است.[/FONT][/COLOR]
نفس عمیق ...
نمایه کاربر
jigsaw
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط jigsaw »

سلام به همگی.
قبل از هرچیزی میخواستم بگم جشنواره امسال سطحش خیلی پایینه!!!
هرسال بدتر از پارسال.
سال پیش میگفتیم سطح فیلم ها پایینه امسال دیگه موندم چی بگم.
من فیلم های حوض نقاشی و آسمان زردکم عمق و گهواره ای برای مادر و عملیات مهدکودک (خارج مسابقه)و زیباتر از زندگی رو تا امروز دیدم.
اگه بخوام نقاط قوت فیلم ها رو بگم:
تو فیلم حوض نقاشی مازیار میری نگار جواهریان و شهاب حسینی به نظرم خیلی خوب بازی میکردن و فیلم رو بازی این دو نفر داشت پیش میرفت از لحاظ فیلم نامه به نظرم یه مقدار تکراری و شاید مشابه چندتا ازفیلم های داخلی و خارجی بود.
آسمان زرد کم عمق هم بازیگر های خوبی داشت مثل ابر و علیدوستی ولی اتفاق های فیلم خیلی روی فیلم نامه بود.البته کل فیلم یک مقدار گیج کننده بود ولی تاجایی که من از فیلم فهمیدم نکات خیلی ریز و قشنگی توی فیلم بود ولی به نظر من از اینجا بدون من سطحش پایینتر بود.
تنها نکته مثبتی که من میتونم درباره فیلم گهواره ای برای مادر پناه برخدا رضایی بگم کادر بندی های خیلی خوبی توی فیلم بود ولی با توجه به داستان و موضوعی که فیلم داشت(حوزه علمیه خواهران) میتونست خیلی فیلم نامه و فیلم بهتری باشه.
فیلم زیباتر از زندگی هم که اصلا من نمیدونم چرا گذاشتن تو جشنواره!!!!! در حد یه فیلم تلویزیونی بود نه سینمایی.
خارج مسابقه هم که اصلا ولش کن.!
ببخشید دوستان زیاد نتونستم درباره فیلنامه فیلم ها و نقدهاش بنویسم ولی سعی میکنم این کار رو زودتر انجام بدم.
چون دوست دشمنی کرد دیگر چه می توان گفت / با یار ناجوانمرد دیگر چه می توان گفت
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

[JUSTIFY]در حاشیه .....

فیلم : هیس دختر ها فریاد نمی زنند
برای ما زن ها اشک داشت و درد ...
و برای من یک نامه هم داشت به خدا :

سلام خدا :

خدایا امروز وقت دیدن ِ فیلم خیلی اشک ریختم ...جاهایی از فیلم ، نه به خاطر دردی که از داستان ،تمام تنم را گرفته بود ...نه به خاطر ِ این که حکم های قضایی چرا این قدر کلی اند و جزئیاتش ناعادلانه نه به خاطر اینکه بعضی از پدر مادرها درگیری های ذهنی شان سطحی تر از خیلی مسائل بقرنج ِ کودکانشان است ...بلکه جاهایی از فیلم فقط خودم ر ا میگذاشتم در برابرت و سکوت میکردم و منتظر بودم تا حرفی بزنی و دلم را آرام کنی ...خدا تو آدم ها را از دو جنس آفریدی ...که نسل ها ادامه پیدا کنند ...و از نوعی که خودت در قرآن ات گفته ای نیاز دوطرفه بشود یکی از لذت های دنیا ...اما خدا مگر نمیدانستی این نیاز به نیاز اولیه ی خیلی از آدم ها تبدیل می شود و می تواند باعث کلی از جنایات شود ؟ مگر نمیدانستی زمین و زمان ات را میتوانند با منشا همین نیاز آدم ها یکی کنند ؟ مگر نمیدانستی آدم هایی در دنیا ات پیدا می شوند که از سر ِ این نیاز به کودکان تجاوز میکنند؟و برای همیشه، روح آن کودک را میکشد ؟ ...مگر نمیدانستی چقدر حاشیه دارد ؟ مگر نمیدانستی اگر در کودکی برای کسی تجاوزی اتفاق بیفتد آثار روحی انکار ناپذیری تا آخر عمرش همراه اوست ؟ حتی اگر خودش نخواهد ذهن و روح او دامن گیر چیزی شده است از نوع ناپاک و جدایی ناپذیر ...مگر نمیدانستی برای خیلی از زن ها درد می شود ؟ مگر نمیدانستی چقدر نگاه های مردانه متمرکز روی این غریزه و زنانگیِ صرف می شود و تمام دنیایت را فراموش میکنند ؟ خدایا تو همه ی این ها را میدانستی باز هم چنین نیازی را در آدم ها قرار دادی ؟ خدایا میدانی چقدر تمام کتاب ات را زیر و روکرده ام تا بدانم چرایی اش ؟ تا بدانم اگر آدم های بی جنسیت بودند در دنیا چه می شد ؟ خدایا میدانم تو دنیا را در زوج بودنش زیباتر دیدی ...زوج بودن ِ دنیا ات را دوست دارم ...اما مگر نمیشد زوج بودن باشد ...زنانگی و مردانگی باشد اما نیاز هایی که به مانند حیوان است و هیچ نمود زیبای خارجی ندارد را بین آدم ها قرار ندهی ؟ مثلا نمیشد برای ادامه نسل آدم ها راه دیگری باشد ؟ خدایا مگر ارتباط عاطفی بین مادر و فرزند زیبا نیست ؟ در آغوش کشیدن مادر یعنی شکر گذاری از بودن ِ فرزند ...یا وقتی فرزندی دست پدرش را می بوسد ..نیاز های عاطفی اند که به نوع پاک پاسخ داده می شود ...چرا باید در نوع زوج شدن نوع حیوانی اش که معطوف به "جنسیت" است به میان بی آید ؟...خدایا میدانی اگر به من اجازه میدادی تا تنها یک چیز را از دنیای زیبایت حذف کنم همین "جنسیت" و هر چیز که با آن سنخیت دارد ، بود ؟ خدا دوستت دارم ...اما دلم خیلی از تو گرفته است ...از آدم های دنیا ات، که اگر آدمی مثل من فکر کند را آدم حساب نمیکنند ...از آدم هایی که روبه من میکنند و میگویند تو نمیدانی لذتش را و از خودت این هارا میگویی...از ادم هایی که اگر این نیاز را در خودت کشته باشی تو را محکوم به بیماری ِ روحی میکنند ...از آدم هایی که می خواهند هر جور شده به تو اثبات کنند این نیاز واجب است ...این نیاز ات را انکار نکن یا هر چیزبی مفهومی شبیه آن...خدا همین امروز قبل سینما بود که داشتم میگفتم چقدر خدا زیباست ...چقدر داشتن ِ خدا در زندگی زیباست ...با همه این دوست داشتن ...سرم را تکان میدهم و میگویم ...نه ...خدا این را دوست ندارم ...چیزی که برای خیلی از زن ها درد بیاورد ...تجاوز بیاورد ..بیماری ِ روحی بیاورد ...بعد ها خیانت بیاورد ...جدایی بیاورد ...قتل بیاورد ...را دوست ندارم ...خدا ...کاش ...جوابت همان هایی نبود که در قرآن همیشه خوانده ام .....کاش نبود ....

پی نوشت : اشک ...سکوت ....سرگیجه ...سردی ......

[/JUSTIFY]
نفس عمیق ...
salia
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط salia »

واقعا فیلمی بود بسیـــــــــــــــــــــــــار طبیعی,و کمال حس در آن مشهود بودتصویر
منتظر هیچ دستی در هیچ جای دنیا نبودم،

همیشه اشکهایم را بادستان خودم پاک کردم،
چون میدانم همه رهگذرند…
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: قوچان
Has thanked: 2 times
تماس:

پست توسط Ali »

امروز خیلی تلاش کردم که به این فیلم برسم و ببینمش ، حیف که نشد !! تصویر
AMQ
نمایه کاربر
sajedifar
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط sajedifar »

lممنون متانت،واقعا ممنون...
فقط همینو می تونم بگم اما می دونم که می دونی چه حسی بعد از خوندن نامه ت دارم...
وسیع باشو تنها و سر به زیر و سر سخت...
Samaneh
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Samaneh »

هر چند فیلمو ندیدم ولی از اسمش و گارگردانش مشخص بود چه فیلمیه.

جزو فیلمایی بود که باشنیدن اسمش ی حس خاصی بهم دست میداد و احساس میکردم پشت این اسم دردهایی نهفته است که گویا درست حدس زده بودم ...
امیدوارم هر چه زودتر بتونم ببینمش...

ممنون متانت جان
خاطرات کودکی ام را ورق میزنم ..
عکس های دوران کودکی ام طعم خوبی دارند ...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

Ali نوشته شده:امروز خیلی تلاش کردم که به این فیلم برسم و ببینمش ، حیف که نشد !! تصویر
دوشنبه هم هست
نفس عمیق ...
نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
محل اقامت: bojnord
Been thanked: 1 time
تماس:

پست توسط amin »

منم، هم...
ولی کو سینما و کی اکران فیلم های جشنواره تو این تو این شهر غریب!؟
هوا را پنجه میسایم میبینی
نفس اطراف دستانم پیدا نیست
صدایی از درون با من میگوید
شروع فصل بی رحم تنهایست...
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
تماس:

پست توسط metanat »

دوستان ، اختتامیه جشنواره فجر را میتونن یکشنبه 22بهمن ماه از شبکه نمایش از ساعت 19 ببینند
نفس عمیق ...
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان