زلزله تلخ

ارسال پست
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: زلزله تلخ

پست توسط Cyrus »

vivi نوشته شده:سیروس جان ایرانسل پیامو فرستاده.
آره، دیدم فرستاده.
آخه بحث فقط سر این موضوع زلزله و فرستادن و نفرستادن این پیام ها نیست. این بحث چراغ و مسجد و خونه خیلی وقته مردم رو عصبی کرده.
من به جز آبی نگاهت؛ آسمانی نمی شناسم...
Tohid
کاربر عادی
کاربر عادی
محل اقامت: gorgan
تماس:

پست توسط Tohid »

من یه سوال میپرسم ؛ به نظر شما اگر ایرانسل پیام تبلیغاتی برای عتبات رو نمیداد بجاش پیام تسلیت زلزله اذربایجان رو میفرستاد ؟؟
فرستادن پیام تبلیغاتی عتبات دست ایرانسل رو از ارسال پیام همدردی کوتاه کرده بود ؟؟
چه لزومی داشت کوتاهی ایرانسل رو گردن بهسازی عتبات بندازیم ؟؟
خودتونم میدونید این تبلیغات قبل از زلزله برنامه ریزی و شروع شده بود و زمانیکه زلزله رخ داد ایرانسل میتونست به طور موازی با ارسال پیام با مردم مصیبت دیده همدردی کنه !!! این کوتاهی رو چرا میخوایم بندازیم گردن یکی دیگه و یا به یه موضوع دیگه " عمدا " ربطش بدیم ؟
مسئله پیام ندادن ربطی به اولویت نداره !! کوتاهیه ایرانسل مشکل ماست ! ( که البته ظاهرا بلاخره زحمت کشیدن برای حفظ ابرو پیام هم دادن )
در ضمن من صحبتی از اولویت نکرده بودم اما قطعا در این شرایط کمک رسانی به مردم اذربایجان در اولویت اول آحاد مردم قرار داره و این موضوع رو میشه از راس نظام تا ساده ترین قشر جامعه دید ، فکر میکنم لازم نباشه از 2 بار بیانیه ی رهبری تا حضور معاون اول رییس جمهور و کابینه دولت ، رییس مجلس و نمایندگانش ، مسئولین قوه قضاییه ، نیروهای ارتش و سپاه و بسیج و گردان های عاشورا و امام حسین و تیم های حلال احمر اعزامی به منطقه و تصویب کمک های دولت و استقرار تیم های بهداشت و واکسینه کردن مردم و برپایی چادر ها و رساندن مواد غذایی در اسرع وقت به مردم و صف های طولانی کمک های مردمی و .... حرفی بزنم.
مردم ما که لطف خودشونو نشون دادند و مسئولین هم وظیفشونو انجام دادند باید هم انجام میدادند البته کاستی هایی هم بود اما ما هم قضاوت منصفانه کنیم و گله مندیمون از مشکلات دیگه رو با این مسئله تلفیق نکنیم !!!
به نظر شما اولویت اول مردم و مسئولین در این چند روزه چی بوده ؟؟؟
شاید بازسازی عتبات .
Samaneh
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Samaneh »

من خودم تقریبا فکر کنم نزدیکای ساعت 7عصر بود فهمیدم ( البته الان ی لحظه شک کردم سر زمانش ) . داشتم با برادر گرامی صحبت میکردم که سیستم و در اختیارمون قرار بده !! که برادرم صفحه خبرگزاری فارسو باز کرد و ... جفتمون میخ کوب شدیم ! من اول فکر کردم چیزه مهمی نبوده و بخیر گذشته ولی متاسفانه... ( البته اینم بگم که ما خیلی کم شبکه خبر و می بینیم)

من نمیدونم درست یا غلط بودنشو فقط اون چیزی و که شنیدم میگم :

دیشب خونه عموم دعوت بودیم ، 2 تا دوست آذربایجانی داشتن، وقتی باهاشون تماس گرفته بودن هر دو از وضعیت امداد رسانی اعلام نارضایتی میکردن !
خاطرات کودکی ام را ورق میزنم ..
عکس های دوران کودکی ام طعم خوبی دارند ...
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

Tohid نوشته شده:من یه سوال میپرسم ؛ به نظر شما اگر ایرانسل پیام تبلیغاتی برای عتبات رو نمیداد بجاش پیام تسلیت زلزله اذربایجان رو میفرستاد ؟؟
فرستادن پیام تبلیغاتی عتبات دست ایرانسل رو از ارسال پیام همدردی کوتاه کرده بود ؟؟
چه لزومی داشت کوتاهی ایرانسل رو گردن بهسازی عتبات بندازیم ؟؟
خودتونم میدونید این تبلیغات قبل از زلزله برنامه ریزی و شروع شده بود و زمانیکه زلزله رخ داد ایرانسل میتونست به طور موازی با ارسال پیام با مردم مصیبت دیده همدردی کنه !!! این کوتاهی رو چرا میخوایم بندازیم گردن یکی دیگه و یا به یه موضوع دیگه " عمدا " ربطش بدیم ؟
مسئله پیام ندادن ربطی به اولویت نداره !! کوتاهیه ایرانسل مشکل ماست ! ( که البته ظاهرا بلاخره زحمت کشیدن برای حفظ ابرو پیام هم دادن )
در ضمن من صحبتی از اولویت نکرده بودم اما قطعا در این شرایط کمک رسانی به مردم اذربایجان در اولویت اول آحاد مردم قرار داره و این موضوع رو میشه از راس نظام تا ساده ترین قشر جامعه دید ، فکر میکنم لازم نباشه از 2 بار بیانیه ی رهبری تا حضور معاون اول رییس جمهور و کابینه دولت ، رییس مجلس و نمایندگانش ، مسئولین قوه قضاییه ، نیروهای ارتش و سپاه و بسیج و گردان های عاشورا و امام حسین و تیم های حلال احمر اعزامی به منطقه و تصویب کمک های دولت و استقرار تیم های بهداشت و واکسینه کردن مردم و برپایی چادر ها و رساندن مواد غذایی در اسرع وقت به مردم و صف های طولانی کمک های مردمی و .... حرفی بزنم.
مردم ما که لطف خودشونو نشون دادند و مسئولین هم وظیفشونو انجام دادند باید هم انجام میدادند البته کاستی هایی هم بود اما ما هم قضاوت منصفانه کنیم و گله مندیمون از مشکلات دیگه رو با این مسئله تلفیق نکنیم !!!
به نظر شما اولویت اول مردم و مسئولین در این چند روزه چی بوده ؟؟؟
شاید بازسازی عتبات .
آره، من مي گم فرستادن پيام تبليغاتي عتبات دست ايرانسل رو كوتاه مي كنه. شما هم نمیتونی بگی کاملا بی ربطن.
به وحيد هم گفتم توحيد جان؛ مسئله فقط این پیام ایرانسل و این حادثه نیست. که شاید اگر پیام رو یک یا دو روز زودتر می داد اصلا اتفاق خاصی هم نمی افتاد.
این که دیگه بخش خصوصی ماجراست، یکی به عقایدش احترام میذاره و میخواد به بازسازی عتبات کمک کنه، به من که هیچ، به هیچکس دیگه هم ربطی نداره. اما وقتی بحث سرمایه ی ملیه دیگه به من ربط پیدا می کنه. ( پست بعدیم برات یه مثال میارم )
این اتفاق فقط یه بهونه بود تا دوباره مردم یادشون بیاد چطور دارن سرمایه های کشورشون رو به باد میدن. شاید هم هیچ ربطی به اون مسایل نداشته باشه (چون ایرانسل شرکت خصوصیه و این پیام ها مثل ساختن نیروگاه و کمک های بلاعوض ایران و ... زیاد به سرمایه ملی ربط پیدا نمیکنه) اما از همون شکل و جنسه و حداقل منو یاد همونا میندازه.

در ضمن اینم در نظر بگیر همین پیام که خیلی وقته داره ارسال میشه، چرا برای کشور خودمون نباشه؟؟ روستاهای ما نیاز به بازسازی ندارن؟؟ همین روستاها و شهرهایی که با یک زلزله 6.2 ریشتری تابود میشن نیاز به بازسازی نداشتن؟؟
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

حاتم بخشی از کیسه ملت ایران ؛ به چه حقی؟! / وزارت نیرو: از م

پست توسط Cyrus »

جالب است بدانید همین عراقی که آقایان برای کمک به آن ، سر از پا نمی شناسند ، با یک سوم جمعیت ایران ، بیش از کشورمان صادرات نفت دارد و تازه ، مشکلات تحریم را هم ندارد.

عصرایران - روز گذشته ، خبری در رسانه های داخلی منتشر مبنی بر این که از چند روز گذشته ساخت یک نیروگاه جدید برق سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید 500 مگاوات برق در منطقه الحیدریه نجف آغاز شده است. هزینه ساخت این واحد نیروگاهی بیش از 400 میلیارد تومان برآورد می شود.

تا بدین جای کار ، مساله خاصی نیست چه آن که گرفتن پروژه های عمرانی در خارج از کشور ، در همه جای دنیا ، امری متعارف است و باعث درآمد زایی و ارز آوری می شود.

اما قضیه از آنجا شایسته انتقاد می شود که حرف های مدیرکل دفتر مبادلات و تجارت برون مرزی شرکت مدیریت شبکه برق ایران را در خبرگزاری مهر بخوانیم: ساخت نیروگاه برق الحیدریه نجف هدیه‌ای از طرف ملت ایران به کشور عراق است.ایران یک واحد 162 مگاواتی از این نیروگاه را به زائران و اهالی استان‌های کربلا و نجف اهدا می کند و ساخت این واحد گازی 162 مگاواتی از نیروگاه الحیدریه نجف با تمام هزینه‌های جانبی آن توسط وزارت نیرو تامین می‌شود.

حال سوال اینجاست که وزارت نیرو به چه حقی تصمیم گرفته است این واحد نیروگاهی را به مردم عراق هدیه کند؟!
مگر نه این است که خودمان در داخل کشور نیاز مبرم به توسعه شبکه نیروگاهی داریم؟

آیا این ، جایزه خوش حسابی عراقی هاست که تا کنون بابت واردات برق از ایران ، 500 میلیون دلار به کشورمان بدهی دارند و برنامه ای هم برای بازپرداخت این مبلغ ارائه نکرده اند؟!

آیا مسوولان وزارت نیرو به این جمع بندی رسیده اند که ایران آغازگر جنگ 8 ساله بوده و باید به دشمنان دیروز و دوستان امروز غرامت بپردازیم؟!
این در حالی است چند روز پیش یکی از نمایندگان مجلس عراق در اظهاراتی پیش دستانه ، خواستار مطالبه غرامت جنگ از ایران شده بود.

این روزها ، سالگرد حمله هوایی ایران به تأسیسات برق سد دوکان عراق است و جالب این که آن سالگرد ، مصادف شده با هدیه تأسیسات برق به عراقی.
آیا وزارت نیرو ، به جبران آن حمله ، این هدیه را می دهد؟!

واقعاً این چه منطقی است که کشوری به ما حمله کند و هشت سال خراب کند و بکشد و سپس ، به جای این که پیگیر غرامت باشیم ، خدمات رایگان هم به متجاوزان دیروز بدهیم؟

واقعاً این قضیه چگونه قابل هضم است که اگر یک شهروند ایرانی ، قبض برقش را به موقع نپردازد ، وزارت نیرو ، برقش را قطع می کند ولی در همان حال برای شهروندان یک کشور دیگر ، نیروگاه رایگان می سازد؟!

درست است که اکنون روابط خوبی بین تهران و بغداد حاکم است - که امیدواریم همواره چنین باشد - اما این دلیل نمی شود که از کیسه ملت ایران به ملت عراق هدایای گوناگون بفرستیم و این دوستی عملاً یک طرفه باشد ؛ به قول باباطاهر : "چه خوش بی مهربانی هر دو سر بی / که یکسر مهربانی دردسر بی "

اگر می گویند دولت عراق توانایی پرداخت ندارد ، اولاً این مشکل خودشان است و ثانیاً چگونه این دولت غرامت جنگ کویت را می دهد و با آمریکا قرار داد خرید اف - 16 می بندد ولی به ما که می رسد ، فقیر و ندار می شود که نمی تواند پول برقش را هم بپردازد؟!
جالب است بدانید همین عراقی که آقایان برای کمک به آن ، سر از پا نمی شناسند ، با یک سوم جمعیت ایران ، بیش از کشورمان صادرات نفت دارد و تازه ، مشکلات تحریم را هم ندارد.

از آنجا که طبق اصل 177 قانون اساسی ، قراردادهای خارجی باید به تصویب مجلس برسد ، این انتطار به حق نیز وجود دارد که نمایندگان به وظیفه قانونی خود در این باره عمل کنند و اجازه ندهند ثروت و سرمایه ملت ایران ، خرج این و آن شود که گفته اند: "چراغی که منزل رواست ، به مسجد حرام است" ، چه برسد به عراق!

توضیحات وزارت نیرو

در پی انتشار مطلب فوق ، وزارت نیرو توضیحات زیر را به نقل از معوان وزیر نیرو در اختیار رسانه ها قرار داد:

معاون وزیر نیرو در امور برق درباره نیروگاه نجف گفت:این نیروگاه دارای 3 واحد است که تنها یک واحد آن با سرمایه ای بالغ بر 100 میلیارد تومان در نجف قرار است توسط ایرانی ها تامین مالی شود.
وی تاکید دارد: دو واحد دیگر این نیروگاه 500 مگاواتی از زمان وزارت فتاح در نیرو به امضا رسیده و از ماه پیش زمین آن در نجف جانمایی شده است.

براساس اظهارات محمد بهزاد ، کل سرمایه گذاری انجام شده در این نیروگاه 400 میلیارد تومان است که 100 میلیارد تومان آن قراراست از محل نذورات مردمی توسط مپنا احداث شود.

وی در عین حال در پاسخ به شائبه ایجاد شده توسط برخی از رسانه ها مبنی بر بدهی چند میلیونی عراق به ایران ناشی از صادرات برق به این کشور متذکر شد: عراقی ها ماهانه باید 70 تا 80 میلیون دلار در ازای خرید برق به ایران بپردازند که از ابتدای امسال تا کنون حدود 450 میلیون دلار آن به ایران پرداخت شده است.

به گفته محمد بهزاد، عراقی ها به تدریج در حال پرداخت هزینه برق دریافتی خود از ایران هستند.
معاون وزیر نیرو در امور برق با اشاره بر اینکه ما حتی برای برادرمان مجانی کار نخواهیم کرد، افزود: ما در هیچ کجای دنیا نیروگاه مجانی نمی سازیم و تنها یک واحد نیروگاه نجف توسط نذورات و کمک های مردمی قرار است ساخته شود.

وی درعین حال بدهی فعلی وزارت نیرو به پیمانکاران برقی را هزار میلیارد تومان عنوان و تاکید کرد: بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران در سال گذشته از محل واگذاری نیروگاه ها، اموال و دارایی های وزارت نیرو، تعیین بدهی های بانکی پیمانکاران به جای بدهی دولت به پیمانکاران پرداخت شده است.

منبع

[HR]
سیروس: شاید بگی اینا هم از نذورات مردمه و دوس داشتن برای اعتقاداتشون نذر کنن، به منم ربطی نداره. اما واقعا این کار منطقیه؟؟ اونایی که نذر کردن میدونن دارن چکار می کنن؟؟ اونایی که باید به فکر مردم خودشون باشن، هســــــــــتـــــــــن ؟؟

یهو یادم اومد، قبلا یک نفر که می گفت اون آب و برق و گاز مجانی که می گفتن کجا رفت؟ من خنده م می گرفت، میگفتم اینارو باش، باز دارن به چه موضوعاتی چنگ می زنن. اما الان یکم موضوع فرق کرده برام، چی شد واقعا؟؟ آب و برق و گاز مجانی چی شد؟؟
Tohid
کاربر عادی
کاربر عادی
محل اقامت: gorgan
تماس:

پست توسط Tohid »

Cyrus نوشته شده:
آره، دیدم فرستاده.
آخه بحث فقط سر این موضوع زلزله و فرستادن و نفرستادن این پیام ها نیست. این بحث چراغ و مسجد و خونه خیلی وقته مردم رو عصبی کرده.
ای کاش حرف اخرو اول میگفتین !!
همون اول گفتم که اگر با بهسازی عتبات مشکل دارین یه پست دیگه بزارین نظرتونو اونجا بنویسین بقیه هم بیان نظر خودشونو اونجا اعلام کنند اما این قضیه رو به این زلزله ربطش ندین !!!
یک عده زیر اون آوار کشته شدند اونوقت ما به جای همدردی با اونها اومدیم از این فرصت استفاده کردیم و این مسئله رو واسطه قرار دادیم تا غرائض شخصی خودمونو به اثبات برسونیم .
من فکر کردم شما مشکلت پیام ندادن ایرانسله اما با این حرفت معلومه که این اس ام اس ندادن ایرانسل بهانه بوده ، بدتر از اون کشته شدن مردم اذربایجان هم بهونه بوده !!! اونها فقط یه فرصت بودن تا شما سلائق شخصیتونو اینجا بیان کنید .
مسئله بهسازی عتبات رو که باهاش مشکل دارین میکوبین به واسطه زلزله اخیر !! قطعا فرصت بهتر از اینهم پیدا نمیکردید !! الانم که مسئله ی ساخت نیروگاه تو عراق رو پیش کشیدین ، فکر کنم دیگه زلزله فراموش شد ؟؟!!
البته فقط شما تنها نیستین که سلائق شخصیتونو با همه چیز تلفیق میکنین ، یکی دیگه از دوستانمونم که ارادت خاصی به روحانیت و علی الخصوص ائمه جمعه دارن تو هر پستی با مناسبت و بی مناسبت یادی از اون بزرگواران میکنن ، حالا میخواد اون پست راجع به اشکنه ( عشکنه ) پیاز داغ باشه یا زلزله !!!!
البته نمیخوام غیر منصفانه قضاوت کنم شاید در مورد کمک های ایران به کشور های دیگه حق با شما باشه اما خوب بود حرف مسئولین رو هم میشنیدیم تا برخی از ابهامات از بین بره ، اما در هر حال این گله وجود داره که مردم ما در اولویت اند نه کشور همسایه .
اگر راجع به کمک های ایران به کشور های دیگه تو یه پست دیگه حرف میزدین من نه تنها حرف شما رو نقد نمیکردم بلکه شاید موید شما هم میشدم ولی این مغلطه گویی شما و ترکیب مسائل نامربوط با هم دیگه نشانه اشفتگیه فکری در موضوع بحث هستش ، اما قضیه بهسازی عتبات دیگه فرق میکنه نمیخوام اینجا در موردش حرف بزنم چون بحث های نامربوط ما تو اینجا به اندازه کافی کش پیدا کرد !
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

Tohid نوشته شده:
Cyrus نوشته شده:
آره، دیدم فرستاده.
ای کاش حرف اخرو اول میگفتین !!
همون اول گفتم که اگر با بهسازی عتبات مشکل دارین یه پست دیگه بزارین نظرتونو اونجا بنویسین بقیه هم بیان نظر خودشونو اونجا اعلام کنند اما این قضیه رو به این زلزله ربطش ندین !!!
منم گفتم منطقی تر اینه که کاری که شما می گی انجام بدیم. توی یک بحث جدا راجع بهش نظرامونو بگیم. اما برای چی الان نباید این موضوعات روشن شه؟؟ نامربوطه واقعا؟؟ به نظر من کاملا به هم ربط دارن.
Tohid نوشته شده: من فکر کردم شما مشکلت پیام ندادن ایرانسله اما با این حرفت معلومه که این اس ام اس ندادن ایرانسل بهانه بوده ، بدتر از اون کشته شدن مردم اذربایجان هم بهونه بوده !!! اونها فقط یه فرصت بودن تا شما سلائق شخصیتونو اینجا بیان کنید .
مسئله بهسازی عتبات رو که باهاش مشکل دارین میکوبین به واسطه زلزله اخیر !! قطعا فرصت بهتر از اینهم پیدا نمیکردید !! الانم که مسئله ی ساخت نیروگاه تو عراق رو پیش کشیدین ، فکر کنم دیگه زلزله فراموش شد ؟؟!!
اینجوری که شما گفتی توحید جان الان من مشکوک شدم مسئول کشته شدن این همه آدم من بودم انگار.
فقط پیام ندادن ایرانسل؟ نه، بحث خیلی بزرگتر از اینهاست.
سلیقه ی شخصی؟؟تصویر بیان سلیقه ی شخصی من به چی ضرر می رسونه؟؟
بهانه، بله، خودمم گفتم این موضوع فقط یه بهونه بود که دوباره این بحثا راه بیفته، هیچ مشکلی هم در موردش نمی بینم. انسان سوال واسش پیش میاد.
آره خب، فرصت خوبیه که یه چیزایی گفته شه.
Tohid نوشته شده: یک عده زیر اون آوار کشته شدند اونوقت ما به جای همدردی با اونها اومدیم از این فرصت استفاده کردیم و این مسئله رو واسطه قرار دادیم تا غرائض شخصی خودمونو به اثبات برسونیم .
متاسفانه یا خوشبختانه من این سبک همدردی که اکثر مردم انجام میدن رو بلد نیستم، نه بلدم بیانیه صادر کنم، نه براشون مشکی بپوشم، نه آواتارمو عوض کنم. نه اینکه یک شبه تصمیم بگیرم دیگه نگم یه روز یه ترکه، یه روز یه کرده... قبلا هم سعی می کردم نگم الانم سعی می کنم نگم.
شاید 1٪ به اندازه ی بقیه هم از این حادثه ناراحت نشده باشم.
غرائض شخصی من مربوط به این اتفاق بود، یه بار دیگه هم سوال کردم، اگه شما میگی نامربوطه دلیل بیار، اگه میگی صرفا بیان نظر شخصیم مشکل ایجاد می کنه باز هم دلیل بیار.
من فقط برام سوال ایجاد شده، نه جنگه نه دعوا نه توهین.
Tohid نوشته شده: البته فقط شما تنها نیستین که سلائق شخصیتونو با همه چیز تلفیق میکنین ، یکی دیگه از دوستانمونم که ارادت خاصی به روحانیت و علی الخصوص ائمه جمعه دارن تو هر پستی با مناسبت و بی مناسبت یادی از اون بزرگواران میکنن ، حالا میخواد اون پست راجع به اشکنه ( عشکنه )  پیاز داغ باشه یا زلزله !!!!
البته نمیخوام غیر منصفانه قضاوت کنم شاید در مورد کمک های ایران به کشور های دیگه حق با شما باشه اما خوب بود حرف مسئولین رو هم میشنیدیم تا برخی از ابهامات از بین بره ، اما در هر حال این گله وجود داره که مردم ما در اولویت اند نه کشور همسایه .
اگر راجع به کمک های ایران به کشور های دیگه تو یه پست دیگه حرف میزدین من نه تنها حرف شما رو نقد نمیکردم بلکه شاید موید شما هم میشدم ولی این مغلطه گویی شما و ترکیب مسائل نامربوط با هم دیگه نشانه اشفتگیه فکری در موضوع بحث هستش ، اما قضیه بهسازی عتبات دیگه فرق میکنه نمیخوام اینجا در موردش حرف بزنم چون بحث های نامربوط ما تو اینجا به اندازه کافی کش پیدا کرد !
من فقط میتونم راجع به خودم نظر بدم، نه دوستام.
بله، شاید حق با من باشه. حرف مسئولین رو هم کنارش آوردم که؟؟ نمی بینی چقدر قشنگ جواب میدن؟؟
میگن مسئول کنداکتور شبکه 3 از حادثه خبر نداشته واسه همین خنده بازار بعد از 30 ساعت پخش شده.
ازشون میپرسن چرا دیر اطلاع رسانی کردید؟؟ میگن ما خیلی هم به موقع اینکارو کردیم.
خب اگه به موقع و کامل و درست کارتونو انجام دادین چطور مسئول کنداکتور شبکه 3 هنوز بی خبر بوده؟؟
جواب دادن 99٪ مسئولین این مملکت همینطوره توحید جان. کشــــــــــــــک.

خب الان مشکل اینجاست که شما میگی این مسایل نامربوط به هم هستن، اما من میگم کاملا ربط دارن.
اگه دوس داشتی دلیل نامربوط بودنش رو بگو ما هم روشن شیم.تصویر اگه نه هم که هیچی تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Cyrus, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

معمولا راجع به این موضاعات بحث نمی کنم، چون نه حوصله شو دارم، نه امیدی به درست شدنش.
اما اینجا شما
اول راجع به پوشش صدا و سیما گفتی، گفتی که خوب پوشش داده،
منم دلیل آوردم که خوب پوشش نداده ( وقتی شبکه های خارجی برنامه های اصلیشونو قطع می کنن اما داخلی ها همچنان دارن کار خودشونو ادامه میدن یعنی پوشش خبری بد )

دوم راجع به خنده بازار گفتی که اونم برات نوشتم که چه زمانی پخش شده و حرفای عزیزان مسئول رو هم کنارش آوردم.

سوم شما راجع به ایرانسل بحث کردی، گفتی که این موضوعات رو نباید با هم قاطی کنیم، منم گفتم مشکلم دقیقا همینجاست تصویر چرا نباید؟؟ وقتی این موضوعات به نظر من وابسته ان چرا نگم؟؟
شما به نظرت وابسته نیستن؟؟ بگو چرا؟
اینم در نظر بگیر بحث فقط ایرانسل و پیاماش نیست. بحث همون چراغ و خونه و مسجده.

خوشحال می شدم واسه ی همشون نظرت رو دوباره بدونم، اما مثل اینکه دوست نداری ادامه بدی.
به هر روی تصویر
نمایه کاربر
shahin
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: نوشهر
تماس:

پست توسط shahin »

Cyrus نوشته شده:کاشکی یه عکس از همون صف 600 نفری میذاشتی میدیدیم بیشتر از 90-80 درصدشون همون بچه سوسولایی هستن که صبح تا شب پای فیسبوک میشینن و سال به سال رنگ تلویزیون رو نمیبینن.
گل گفتی. الان فهمیدم که یکی از دوستام که پای ثابت فیسبوکه، دیشب راهی آذربایجان شده.
آخرین ويرايش توسط 1 on shahin, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
sajjad
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: کرج
تماس:

پست توسط sajjad »

[RIGHT]با سلام خدمت همه بچه ها ازجمله سيروس وتوحيد ،عزيز
ضمن عرض تسليت بابت حادثه زلزله .‏
نکته : در بحث هدف مغالطه ،مجادله ، وجدل نيست بلکه بايد منطقي باشد نه از روي احساس .‏
توحيد جان اگر کسي در جامعه انتقاد کرد نبايد آن را بگذاريم سر تسويه حساب هاي شخصي و او را ‏
از جامعه جدا بدانيم چون نقد منصفانه حق هر مسلماني است .‏
اما نکته اينجاست که نقد منصفامه يعني چه يعني همان امر به معروف ونهي از منکر که امروز در ‏
جامعه ما از بين رفته و متاسفانه به دليل عدم شناخت واقعي دين واينکه نمي دانيم چرا دين ما بر حق ‏
است خيلي از رفتار واعمال ما عوض شده خيلي ها فکر مي کنند امر به معروف ونهي از منکر فقط ‏
براي بد حجابي و مخصوص آن است ان هم طوري که با زور باشد و... اما اين چنين نيست اگر دين را ‏
خوب بشناسيم ميدانيم مثل نماز اين مسئله وظيفه هر مسلماني است و بارها وبارها در قرآن به آن تاکيد ‏
شده است .‏
سيروس جان در مورد کار ايرانسل که دير پيام داده حق با شماست اما ادم ها وقتي کاري انجام نميدهند ‏
به سه دليل است :عجز ، بخل ،جهل خودت تعيين کن کدام بوده به نظر من که جهل داشته نه عجز .‏
اما در مورد اينکه چرا بايد با بصيرت عمل کنيم اينکه اولا همه قشر هاي ما در جامعه خانواده هستيم ‏
اما تزاحم هاي هميشه وجود دارد مثل يک خانواده ولي در آن وقتي يکي مي خواهد از آن تزاحم ها
سو ‏استفاده کند آن را برطرف کرده واجازه اين کار را نمي دهيم در اجتماع هم همين طور است وقتي

اختلافي وجود دارد هرچند بزرگ هم باشد براي هدف بزرگ تر وحدت خود را حفظ ‏مي کنيم تا دشمن ما شاد نشود و
مطالبات ونقد هاي خود را از را هاي ديگر پيگيري ميکنيم .به خاطر ‏
همين جنگ عقيده و...دشمن ما ايجاد اختلاف را دوست دارد
وبه دنبال آن هست .اما دشمن کيست ‏
اصلا کي گفته آن ها دشمن هستند ؟
دشمن کسي است که مخالف استقلال وخودکفايي وقدرت ما باشد و تاريخ اين را اثبات کرده که کشور ‏
هايي همچون آمريکا ، انگليس ، رژيم اشغالگر ، و... به دليل عقيده ها يشان مخالف قدرت واستقلال ‏
ما هستند و براي اين کار دست به هر کاري مي زنند .‏
امروز با ايجاد تفرقه بين دين وسياست ، عرب وعجم ، حزب الله اي وسوسول ، ترک وکرد ، فارس ‏
ولر و... حتي از کوچک ترين اختلاف ها به نفع خود استفاده مي کنند و فردا در ديد عوام ممکن است ‏
خود را دايه مهربانتر از مادر نشان دهند تا جلوي موتور استقلال واستقلال خواهي ما ها را بگيرند و ‏
ما ها با يد مراقب به اين مسئله باشيم که هرجا خواستند سو استفاده کنند نقد خود را آگاهانه تر ودقيق ‏
تر براي پيشبرد جامعه و رسيدن به استقلال کامل پيش بگيريم.‏
توصيه من اين است که اول اصول عقلاني دينمان را بشناسيم تا بتوانيم در اين راه با بصيرت باشيم .‏[/RIGHT]
آخرین ويرايش توسط 1 on sajjad, ويرايش شده در 0.
وطن یعنی چه آباد و چه ویران ،وطن یعنی همین جا یعنی ایران.
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

sajjad نوشته شده:[RIGHT]با سلام خدمت همه بچه ها ازجمله سيروس وتوحيد ،عزيز
ضمن عرض تسليت بابت حادثه زلزله .‏
نکته : در بحث هدف مغالطه ،مجادله ، وجدل نيست بلکه بايد منطقي باشد نه از روي احساس .‏
توحيد جان اگر کسي در جامعه انتقاد کرد نبايد آن را بگذاريم سر تسويه حساب هاي شخصي و او را ‏
از جامعه جدا بدانيم چون نقد منصفانه حق هر مسلماني است .‏
اما نکته اينجاست که نقد منصفامه يعني چه يعني همان امر به معروف ونهي از منکر که امروز در ‏
جامعه ما از بين رفته و متاسفانه به دليل عدم شناخت واقعي دين واينکه نمي دانيم چرا دين ما بر حق ‏
است خيلي از رفتار واعمال ما عوض شده خيلي ها فکر مي کنند امر به معروف ونهي از منکر فقط ‏
براي بد حجابي و مخصوص آن است ان هم طوري که با زور باشد و... اما اين چنين نيست اگر دين را ‏
خوب بشناسيم ميدانيم مثل نماز اين مسئله وظيفه هر مسلماني است و بارها وبارها در قرآن به آن تاکيد ‏
شده است .‏
سيروس جان در مورد کار ايرانسل که دير پيام داده حق با شماست اما ادم ها وقتي کاري انجام نميدهند ‏
به سه دليل است :عجز ، بخل ،جهل خودت تعيين کن کدام بوده به نظر من که جهل داشته نه عجز .‏
اما در مورد اينکه چرا بايد با بصيرت عمل کنيم اينکه اولا همه قشر هاي ما در جامعه خانواده هستيم ‏
اما تزاحم هاي هميشه وجود دارد مثل يک خانواده ولي در آن وقتي يکي مي خواهد از آن تزاحم ها
سو ‏استفاده کند آن را برطرف کرده واجازه اين کار را نمي دهيم در اجتماع هم همين طور است وقتي

اختلافي وجود دارد هرچند بزرگ هم باشد براي هدف بزرگ تر وحدت خود را حفظ ‏مي کنيم تا دشمن ما شاد نشود و
مطالبات ونقد هاي خود را از را هاي ديگر پيگيري ميکنيم .به خاطر ‏
همين جنگ عقيده و...دشمن ما ايجاد اختلاف را دوست دارد
وبه دنبال آن هست .اما دشمن کيست ‏
اصلا کي گفته آن ها دشمن هستند ؟
دشمن کسي است که مخالف استقلال وخودکفايي وقدرت ما باشد و تاريخ اين را اثبات کرده که کشور ‏
هايي همچون آمريکا ، انگليس ، رژيم اشغالگر ، و... به دليل عقيده ها يشان مخالف قدرت واستقلال ‏
ما هستند و براي اين کار دست به هر کاري مي زنند .‏
امروز با ايجاد تفرقه بين دين وسياست ، عرب وعجم ، حزب الله اي وسوسول ، ترک وکرد ، فارس ‏
ولر و... حتي از کوچک ترين اختلاف ها به نفع خود استفاده مي کنند و فردا در ديد عوام ممکن است ‏
خود را دايه مهربانتر از مادر نشان دهند تا جلوي موتور استقلال واستقلال خواهي ما ها را بگيرند و ‏
ما ها با يد مراقب به اين مسئله باشيم که هرجا خواستند سو استفاده کنند نقد خود را آگاهانه تر ودقيق ‏
تر براي پيشبرد جامعه و رسيدن به استقلال کامل پيش بگيريم.‏
توصيه من اين است که اول اصول عقلاني دينمان را بشناسيم تا بتوانيم در اين راه با بصيرت باشيم .‏[/RIGHT]
سلام سجاد جان
من با توحيد صحبت كردم، فقط به خاطر اينكه سرش خيلی شلوغه فعلا نميتونه بياد و بحث رو ادامه بده،

الان داری میگی چون یه عده که ما قبول داریم (؟) دشمنمونن یه حرفی رو میزنن ما نباید اون رو بپذیریم، صرف اینکه به تشخیص شما قصدشون ایجاد اختلافه.
من به هیچ وجه نمی تونم اینو قبول کنم. اصلا منطقی نیست.

اما در رابطه با توصیه ت میشه فکر کرد. هر چند انگیزه و حوصله می خواد که لا اقل من یکی فعلا ندارم.
نمایه کاربر
sajjad
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط sajjad »

Cyrus نوشته شده:
sajjad نوشته شده: سلام سجاد جان
من با توحيد صحبت كردم، فقط به خاطر اينكه سرش خيلی شلوغه فعلا نميتونه بياد و بحث رو ادامه بده،

الان داری میگی چون یه عده که ما قبول داریم (؟) دشمنمونن یه حرفی رو میزنن ما نباید اون رو بپذیریم، صرف اینکه به تشخیص شما قصدشون ایجاد اختلافه.

اما در رابطه با توصیه ت میشه فکر کرد. هر چند انگیزه و حوصله می خواد که لا اقل من یکی فعلا ندارم.
سلام سیروس جان
نه اگر متن را با دقت خوانده با شی منظور من این نبود من منظورم این بود که چرا اونها برخلاف چیز های دیگه فقط نیمه خالی را میبینند وبه جای پیشنهاد فقط انتقاد میکنند .

اما اینکه حرف انها درست نیست من میگم به احتمال درست بودن آن است و ما باید به عنوان عضوی از این جامعه راه حل مناسبی ارائه دهیم تا این مشکلات زود تر حل شود ولی نه اینکه به قول معروف آن را پیراهن عثمان کنیم وباعث اختلاف بلکه از مسیر درست برای مطالبات خود عمل کنیم واینکه طوری باشد که آنها از ما سو استفاده نکند تا به مقاصد خود برسند . تصویر
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

sajjad نوشته شده:
Cyrus نوشته شده:
sajjad نوشته شده: سلام سجاد جان

سلام سیروس جان
نه اگر متن را با دقت خوانده با شی منظور من این نبود من منظورم این بود که چرا اونها برخلاف چیز های دیگه فقط نیمه خالی را میبینند وبه جای پیشنهاد فقط انتقاد میکنند .

اما اینکه حرف انها درست نیست من میگم به احتمال درست بودن آن است و ما باید به عنوان عضوی از این جامعه راه حل مناسبی ارائه دهیم تا این مشکلات زود تر حل شود ولی نه اینکه به قول معروف آن را پیراهن عثمان کنیم وباعث اختلاف بلکه از مسیر درست برای مطالبات خود عمل کنیم واینکه طوری باشد که آنها از ما سو استفاده نکند تا به مقاصد خود برسند . تصویر
من اصلا به "اونها" کاری ندارم، می خوان نیمه ی خالی رو ببینن، می خوان نیمه ی پر رو ببینن، می خوان اصلا لیوانو نبینن؛ هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیره، خیلی واضحه.

آخه معمولا مسیر درسته اعتراض کردن تو ایران، اعتراض نکردنه.
شما بگو مسیر درستش چیه؟؟
نمایه کاربر
sajjad
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط sajjad »

در این مورد هم بیشتر حق را به شما میدهم چون یک عده ادم های سود جو که دوست ندارن کارشان زیر سوال بره این را توی ذهن ما کردن ومقابل حرف های ما می ایستند برای خود من هم زیاد پیش اومده اما راه درست را ما ها با نظر دادن هایمان پیدا میکنیم واین راه در هر کاری فرق دارد یکی از این راه ها همان کرسی های آزاد اندیشی است که رهبری از سال 78این مسئله را تاکید دارند میگن ، اما هنوز که هنوزه برخی از مسئولین نمی گذارند این کار درست اجرا بشود نمونه آن دانشگاه خودمان طرح را اجرا میکند اما به جای طرح مسائل کلیدی به مسائل حاشیه ای می پردازد اما اگر بصیرت ودینت را بشناسی می توانی در هر موردی راه درست را پیدا کنی .
باز هم میگم دین ما اجازه سکوت در برابر رفتار نا شایست واشتباه را نداده و بارها گفته امر به معروف ونهی از منکر کنید .

نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
محل اقامت: bojnord
Been thanked: 1 time
تماس:

پست توسط amin »

میدونم خیلی دیره اما با این حال
خیلی ممنونم از سیروس عزیز به خاطر جواب های قشنگی که داد که واقعا حرف دل من بود
و دلیل اینکه سکوت کردم این نبود که حرفی برای گفتن نداشتم بلکه دلیلش متاسفانه مشکل شخصی بود که تو این مدت درگیرم کرده بود
تنها چیزی که جا داره اضافه کنم این که اگر در بحث هایی که پیش میاد تعصبات و منافع شخصی مون رو کنار بذاریم و به قول دکتر شریعتی مصلحت و منافعمون رو قربانی حقیقت کنیم نه حقیقت رو قربانی مصلحت و منافعمون!! میبینیم که بعضی از مباحث از جمله بحث مذکور مسئله ای کاملا روشنیه و احتیاجی به این همه بحث نداره
ممنون
هوا را پنجه میسایم میبینی
نفس اطراف دستانم پیدا نیست
صدایی از درون با من میگوید
شروع فصل بی رحم تنهایست...
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان