مسابقات رباتيك (تحليل)

مطالب و مقالات مربوط به علم رباتیک

مدیر انجمن: vahid

ارسال پست
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

مسابقات رباتيك (تحليل)

پست توسط Cyrus »

تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر

عكس هاي بالا چند تا از ربات هاي شركت كننده ي مسابقات گذشته دانشگاهه. ميخواستم از دوستاني كه تو اين مسابقات شركت كردن بخوام درباره ي ربات هاشون و تجربه هايي كه به دست آوردن صحبت كنن.
كساني كه نتيجه خوب گرفتن بگن چجوري اين كار رو كردن. (مثلا تيم Dorco كه بهترين نتيجه رو بين تيم هاي دانشگاه گرفت)
يا تيم هايي كه نتيجه ي خوبي نگرفتن و يا اصلا به مسابقات نرسيدن در حالي كه انتظار زيادي ازشون داشتيم. (تيم مرصاد1 و 2) كه اتفاقا هزينه زيادي هم براي رباتشون كرده بودن بگن چرا اينجوري شد؟ آقا وحيد كه خودت تنهايي يه تيم بودي تصویر چرا رباتت نرسيد؟
من به جز آبی نگاهت؛ آسمانی نمی شناسم...
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: قوچان
Has thanked: 2 times
تماس:

Re: مسابقات رباتيك (تحليل)

پست توسط Ali »

جای عکس ربات ما توی عکس های بالا خالیه!!!!
ما تجربه های زیادی کسب کردیم
یکیش این بود که توی ربات مسیر یاب از چرخ بزرگ استفاده نکنیم.
دوم اینکه برای ربات مسیر یاب از موتور هایی با rpm بالای 1000 استفاده نکنیم چون کلی مشکل آفرینه!!! ((جریان زیاد می کشید) البته با منبع تغذیه خودمون خیلی عالی جواب می داد اما چوب بی تجربگی رو خوردیم و درس گرفتیم!!)
و کلی تجربه دیگه که کسب کردیم . واقعا عالی بود !!!
AMQ
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

تصویر

اينم عكس ربات شما.
آره. وقتي از چرخ هاي بزرگ استفاده ميشه دقت حركت پايين مياد و خلاف تصور اكثريت، به جاي اينكه باعث افزايش سرعت بشه، جلوي اون رو ميگيره.
نمایه کاربر
alix
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: نیشابور
تماس:

پست توسط alix »

علی یادته منبع رو داشتین میترکوندین؟!
خواهی که دادت بر درد صد سلسله بیداد را
منت نکش گردن بند بر زنجیر استبداد را
Samaneh
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Samaneh »

میشه اگه عکسی دارین که از یک زاویه ی دیگه از ربات آقای یاقوتی گرفته شده ، رو سایت بدارین ؟
خاطرات کودکی ام را ورق میزنم ..
عکس های دوران کودکی ام طعم خوبی دارند ...
Samaneh
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Samaneh »

Ali نوشته شده:جای عکس ربات ما توی عکس های بالا خالیه!!!!
ما تجربه های زیادی کسب کردیم
یکیش این بود که توی ربات مسیر یاب از چرخ بزرگ استفاده نکنیم.
دوم اینکه برای ربات مسیر یاب از موتور هایی با rpm بالای 1000 استفاده نکنیم چون کلی مشکل آفرینه!!! ((جریان زیاد می کشید) البته با منبع تغذیه خودمون خیلی عالی جواب می داد اما چوب بی تجربگی رو خوردیم و درس گرفتیم!!)
و کلی تجربه دیگه که کسب کردیم . واقعا عالی بود !!!

1 سوال شما رباتتون و رو زمین تست ، تست میکردین؟ آخه هرچی فکرمیکنم رباتتون یادم نمیاد؟ تصویر
خاطرات کودکی ام را ورق میزنم ..
عکس های دوران کودکی ام طعم خوبی دارند ...
Ali
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: قوچان
Has thanked: 2 times
تماس:

پست توسط Ali »

نه ما روباتمون رو روی میز تست ، تست نکردیم!! چون میکرو و رگولاترمون به مشکل بر خورده بود!! و در آخرین لحظات درست شد!!
AMQ
نمایه کاربر
vahid
مدير بخش مهندسی برق
مدير بخش مهندسی برق
محل اقامت: شیروان
تماس:

پست توسط vahid »

Cyrus نوشته شده: عكس هاي بالا چند تا از ربات هاي شركت كننده ي مسابقات گذشته دانشگاهه. ميخواستم از دوستاني كه تو اين مسابقات شركت كردن بخوام درباره ي ربات هاشون و تجربه هايي كه به دست آوردن صحبت كنن.
كساني كه نتيجه خوب گرفتن بگن چجوري اين كار رو كردن. (مثلا تيم Dorco كه بهترين نتيجه رو بين تيم هاي دانشگاه گرفت)
يا تيم هايي كه نتيجه ي خوبي نگرفتن و يا اصلا به مسابقات نرسيدن در حالي كه انتظار زيادي ازشون داشتيم. (تيم مرصاد1 و 2) كه اتفاقا هزينه زيادي هم براي رباتشون كرده بودن بگن چرا اينجوري شد؟ آقا وحيد كه خودت تنهايي يه تيم بودي تصویر چرا رباتت نرسيد؟

اول ممنون سیروس جان از تاپیک خوبی که ایجاد کردی.

در مورد رباتم باید بگم رباتم بنده خدا به مسابقه رسید. (ولی خوب نمیدونم چرا انگیزه ی زیادی واسه ساخت ربات مسیریاب جدید نداشتم و با همون ربات قدیمی شرکت کردم.) واسه همین از همون اول هم امید زیادی واسه کسب مقام های اول تا سوم نداشتم , آخه تا حدودی رباتهای آزادیها رو دیده بودم. البته یک بورد سنسور 16 تایی واسه رباتم بسته بودم که شب مسابقه داشتم تکمیلش میکردم ولی به یه مشکلی خورد و تصمیم گرفتم از بورد سنسور قدیمیش استفاده کنم.تا روز مسابقه اسمی واسه ربات انتخاب نکرده بودم واسه همین شب مسابقه میخواستم اسمشو oldboy(پسر پیر) بذارم ولی بعد از اینکه یه سنسور به جلوی ربات اضافه کردم و برنامه ی pwm رو تکمیل کردم و حرکت روبات تقریبا به یه حد قابل قبولی رسید به خاطر جذابتی که cloud computing واسم داره اسمش رو cloudrobo گذاشتم.

روز مسابقه رباتم رو میز تست حالش خوب بود.کلی تستش کردم. آخرین بار قبل از این که رو میز اصلی برم هم رو میز تست تستش کردم.مشکلی نداشت.
رفتم رو میز اصلی رباتو گذاشتم رو میز روشنش کردم ربات مثل بچه آدم مسیر رو رفت تا اونجایی که بیشتر مجاز نبود بره که گرفتمش.
دوباره گذاشتمش اول مسیر که به عنوان تایم اصلی باشه..تا ربات رو روشن کردم به جای اینکه دنبال خط بره فقط دور خودش میچرخید.حقم داشت آخه سنسور سمت چپش داشت الکی واسه خودش میگرفت.
هرکار کردم درست شه نشد. همون سنسور همش داشت میگرفت.واقعا در اینجور موقعیت هاست که زمان ارزشش رو نشون میده.خلاصه زمانم تموم شد و ربات همچنان سرگیجه داشت.تصویر
منم همینطور که رباتو ورداشته بودم میومدم طرف میز تست به خودم میگفتم که واسه شانس مجدد مشکلشو رفع میکنم.
جالبه که وقتی گذاشتمش رو میز تست و روشنش کردم خندم گرفت.رباتم مثل روز اولش درست کار میکرد!!! جالب بود.تصویر
رفتم واسه شانس مجدد اسممو بنویسم که گفتن شما رکورد ثبت کردین! به مدت2 ثانیه!!! و شانس مجدد فقط واسه اونهاییه که رباتشون نتونسته رکوردی ثبت کنه.خوب منم یکمی با آقای صادقی نژاد چونه زدم ولی خوب نشد منم بیخیال شدم.نمیدونم شاید به خاطر یکمی کمال گراییی که داشتم و اینکه شانسی واسه اول شدن نمیدیدم اینطور شد.
البته ناگفته نماند که ربات من در بین تمام تیم های شرکت کننده مقام اول رو کسب کرد!آره درست خوندین, مقام اول ولی دقیقا از آخر!!!تصویربه خاطر همون رکورد 2 ثانیه! خوب اینم واسه خودش یه مقامیه که هر کسی نمیتونه اونو کسب کنه!تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on vahid, ويرايش شده در 0.
خدایا
از تو ممنونم . . .
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

Afra نوشته شده:میشه اگه عکسی دارین که از یک زاویه ی دیگه از ربات آقای یاقوتی گرفته شده ، رو سایت بدارین ؟
تصویر
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

vahid نوشته شده:
Cyrus نوشته شده: عكس هاي بالا چند تا از ربات هاي شركت كننده ي مسابقات گذشته دانشگاهه. ميخواستم از دوستاني كه تو اين مسابقات شركت كردن بخوام درباره ي ربات هاشون و تجربه هايي كه به دست آوردن صحبت كنن.

اول ممنون سیروس جان از تاپیک خوبی که ایجاد کردی.

در مورد رباتم باید بگم رباتم بنده خدا به مسابقه رسید. (ولی خوب نمیدونم چرا انگیزه ی زیادی واسه ساخت ربات مسیریاب جدید نداشتم و با همون ربات قدیمی شرکت کردم.) واسه همین از همون اول هم امید زیادی واسه کسب مقام های اول تا سوم نداشتم , آخه تا حدودی رباتهای آزادیها رو دیده بودم. البته یک بورد سنسور 16 تایی واسه رباتم بسته بودم که شب مسابقه داشتم تکمیلش میکردم ولی به یه مشکلی خورد و تصمیم گرفتم از بورد سنسور قدیمیش استفاده کنم.تا روز مسابقه اسمی واسه ربات انتخاب نکرده بودم واسه همین شب مسابقه میخواستم اسمشو oldboy(پسر پیر) بذارم ولی بعد از اینکه یه سنسور به جلوی ربات اضافه کردم و برنامه ی pwm رو تکمیل کردم و حرکت روبات تقریبا به یه حد قابل قبولی رسید به خاطر جذابتی که cloud computing واسم داره اسمش رو cloudrobo گذاشتم.

روز مسابقه رباتم رو میز تست حالش خوب بود.کلی تستش کردم. آخرین بار قبل از این که رو میز اصلی برم هم رو میز تست تستش کردم.مشکلی نداشت.
رفتم رو میز اصلی رباتو گذاشتم رو میز روشنش کردم ربات مثل بچه آدم مسیر رو رفت تا اونجایی که بیشتر مجاز نبود بره که گرفتمش.
دوباره گذاشتمش اول مسیر که به عنوان تایم اصلی باشه..تا ربات رو روشن کردم به جای اینکه دنبال خط بره فقط دور خودش میچرخید.حقم داشت آخه سنسور سمت چپش داشت الکی واسه خودش میگرفت.
هرکار کردم درست شه نشد. همون سنسور همش داشت میگرفت.واقعا در اینجور موقعیت هاست که زمان ارزشش رو نشون میده.خلاصه زمانم تموم شد و ربات همچنان سرگیجه داشت.تصویر
منم همینطور که رباتو ورداشته بودم میومدم طرف میز تست به خودم میگفتم که واسه شانس مجدد مشکلشو رفع میکنم.
جالبه که وقتی گذاشتمش رو میز تست و روشنش کردم خندم گرفت.رباتم مثل روز اولش درست کار میکرد!!! جالب بود.تصویر
رفتم واسه شانس مجدد اسممو بنویسم که گفتن شما رکورد ثبت کردین! به مدت2 ثانیه!!! و شانس مجدد فقط واسه اونهاییه که رباتشون نتونسته رکوردی ثبت کنه.خوب منم یکمی با آقای صادقی نژاد چونه زدم ولی خوب نشد منم بیخیال شدم.نمیدونم شاید به خاطر یکمی کمال گراییی که داشتم و اینکه شانسی واسه اول شدن نمیدیدم اینطور شد.
البته ناگفته نماند که ربات من در بین تمام تیم های شرکت کننده مقام اول رو کسب کرد!آره درست خوندین, مقام اول ولی دقیقا از آخر!!!تصویربه خاطر همون رکورد 2 ثانیه! خوب اینم واسه خودش یه مقامیه که هر کسی نمیتونه اونو کسب کنه!تصویر
خواهش ميكنم.
يك بدشانسي تمام عيار. انگار خدا با تو هم زياد شوخي مي كنه وحيد جان! تصویر
عيب نداره. هنوز خيلي مونده تا به من برسي. تصویر
پس مشكلت اتصالي و خرابي قطعه بوده ديگه؟
نمایه کاربر
vahid
مدير بخش مهندسی برق
مدير بخش مهندسی برق
محل اقامت: شیروان
تماس:

پست توسط vahid »

Cyrus نوشته شده: يك بدشانسي تمام عيار. انگار خدا با تو هم زياد شوخي مي كنه وحيد جان!تصویر
دقیقا!!!
Cyrus نوشته شده: عيب نداره. هنوز خيلي مونده تا به من برسي. تصویر
تصویرتصویر
Cyrus نوشته شده: پس مشكلت اتصالي و خرابي قطعه بوده ديگه؟
راستشو بخوای الان هم دقیقا نمیدونم مشکلش کجا بود که فقط روی میز اصلی قاطی کرد.
شاید داغ کردن یه قطعه بود. ولی دقیقا به نظرم خدا خواسته بود باهام یه شوخی از این جنس بکنه!تصویر
خدایا
از تو ممنونم . . .
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان