ليله الرغائب

ارسال پست
نمایه کاربر
Mohades
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: سبزوار
تماس:

ليله الرغائب

پست توسط Mohades »

به نام خدا
دوستای گلم سلام

اول از همه ولادت امام محمد باقر علیه السلام و شروع ماه پر از برکت رجب رو به همگی تبریک میگم

خداوند فرمودند : این ماه ماه من است , شعبان ماه رسول من و رمضان ماه امت من است.

امام كاظم (عليه السلام) نيز مي‌فرمايند: رجب ماه عظيمي است كه خداوند اعمال نيك را در آن چند برابر مي‌فرمايد و گناهان را در آن محو مي‌كند.

همه میدونین که اولین پنج شنبه ماه رجب لیله الرغائب یا شب آرزوهاست ...( یعنی فردا)

پيامبر اسلام در اين باره مي‌فرمايند: از اولين شب جمعه ماه رجب غافل نشويد فرشتگان آن را ليله الرغائب مي‌نامند. چرا كه وقتي يك سوم از شب گذشت هيچ فرشته‌اي نيست مگر اينكه در كنار كعبه شريف آيد آنگاه خداوند نظر مرحمت به آنان كند و فرمايد: فرشتگانم هر چه خواهيد از من بخواهيد فرشتگان گويند: بار الها حاجت و خواسته ما آن است كه روزه داران ماه رجب را بيامرزي خداوند خداوند متعال فرمايد: آمرزيدم.

فضائل و اعمال لیله الرغائب:

از جمله فضیلت او آنکه گناهان بسیار به سبب او آمرزده شود و آنکه هر که این نماز را بگذارد، چون شب اول قبر او شود، حقتعالی بفرستد ثواب این نماز را بسوی او به نیکوترین صورتی با روی گشاده و درخشان و زیبان فصیح.
پس با وی گوید ای حبیب من بشارت باد ترا که نجات یافتی از هر شدت و سختی. گوید تو کیستی، به خدا سوگند که من روئی بهتر از روی تو ندیدم و کلامی شیرین تر از کلام تو نشنیده ام و بوئی بهتر از بوی تو نبوئیدم. گوید من ثواب آن نمازم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال بجای آوردی.آمدم امشب به نزد تو تا حق ترا ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم. وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود من سایه بر سر تو خواهم افکند.در عرصه قیامت پس خوشحال باش که خیر از تو معدوم نخواهد شد هرگز .

روز پنجشنبه اول ماه را روزه میداری، چون شب جمعه داخل شود ما بین نماز مغرب و عشا دوازده رکعت نماز می گذاری، هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت از آن یک مرتبه حمد و سه مرتبه انا انزلناه و دوازده مرتبه قل هو الله احد می خوانی و چون فارغ شدی از نماز،پس به سجده میروی و هفتاد مرتبه می گویی سبوح قدوس رب الملائکه و الروح. پس سر از سجده بر می داری و هفتاد مرتبه می گویی رب اغفر و ارحم و تجاوز عما تعلم انک انت العلی الاعظم. پس باز به سجده می روی و هفتاد مرتبه می گویی سبوح قدوس رب الملائکه و الروح. پس حاجت خود را طلب می کنی که انشاالله برآورده خواهد شد.

التماس دعاتصویر
[CENTER]تمــام ِ غصـه هـاے دنیـآ را مے تـوان با یک جمله تحـمل کرد[/CENTER][CENTER]

[/CENTER]
[CENTER]خدایــا ! مے دانــم کـه مے بینـے ...[/CENTER]
[CENTER]Dont Forget[/CENTER]

نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
محل اقامت: bojnord
Been thanked: 1 time
تماس:

Re: ليله الرغائب

پست توسط amin »

خوش به حال اونایی که هر شبشون لیله الرغائبه!!!

یک سوال داشتم؟
این هایی که گفتین درست.
ولی من حال میکنم این شب بهانه ای باشه که با خدام خلوت کنم و یک گپ و گفتی داشته باشیم!
چرا به دین فقط از منظر فقهی نگاه میکنیم؟!
بجای اینکه از زیبایی هاش بگیم چسبیدیم به یک سری باید و نباید که بعدا بشود یا نشود!!!!
هوا را پنجه میسایم میبینی
نفس اطراف دستانم پیدا نیست
صدایی از درون با من میگوید
شروع فصل بی رحم تنهایست...
نمایه کاربر
Mohades
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Mohades »

amin نوشته شده:خوش به حال اونایی که هر شبشون لیله الرغائبه!!!

یک سوال داشتم؟
این هایی که گفتین درست.
ولی من حال میکنم این شب بهانه ای باشه که با خدام خلوت کنم و یک گپ و گفتی داشته باشیم!
چرا به دین فقط از منظر فقهی نگاه میکنیم؟!
بجای اینکه از زیبایی هاش بگیم چسبیدیم به یک سری باید و نباید که بعدا بشود یا نشود!!!!
اگه خطابتون به منه که احتمالا همینطوره!
متاسفانه زیاد متوجه منظور آخرین جملتون نشدمتصویر
میتونم خواهش کنم واضح تر بگین؟ کدوم باید و نباید؟؟
[CENTER]تمــام ِ غصـه هـاے دنیـآ را مے تـوان با یک جمله تحـمل کرد[/CENTER][CENTER]

[/CENTER]

نمایه کاربر
alix
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: نیشابور
تماس:

پست توسط alix »

من سوالم اینه که این چه خداییه که فقط در این شبها به حرف بنده هاش گوش میده؟!
یکم مسخره به نظر میرسه
خواهی که دادت بر درد صد سلسله بیداد را
منت نکش گردن بند بر زنجیر استبداد را
نمایه کاربر
alix
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط alix »

بیایین به دنیا با چشم باز نگاه کنیم.واقعیات رو ببینیم نه اعمالی که توی قصه ها رنگ واقعیت دارن.برای حل مشکلاتمون دست به زانوی خودمون بزنیم نه تکیه به قصه های شیرین
نمایه کاربر
alix
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط alix »

دوس دارم خانم کرابی که پست گذاشتن یه جواب از روی منطق بدن.نه اینکه از فلان کتاب یه جمله سمتم پرتاب کنن
نمایه کاربر
Mohades
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Mohades »

alix نوشته شده:من سوالم اینه که این چه خداییه که فقط در این شبها به حرف بنده هاش گوش میده؟!
یکم مسخره به نظر میرسه
یادم نمیاد من جایی از حرفام گفته باشم که خدای شما برا همون 1 روز و 1 شبه!!

یه موقع هایی هست که خدا داره اطفش و بهمون تموم میکنه... مثل همین شبا
نگفتن بقیه شبا شما به قول جناب برفه ئی گپ و گفت نداشته باش , میگن اگه بقیا شبا حرفایی که تو دلت سنگینی کرد و نگفتی یه شب بزار حداقل بین خودت و خدای خودت غرورت بره کنار , ژست روشن فکری و واقع گراییت فروکش کنه حرفاتو بگو , خواسته هات و سرجمع کن , بزار حداقل از فکرت یه بار دیگه عبور کنن تا اجابت کنه برات!!
خدا از ته دل تک تکمون خبر داره , تو هر شرایطی ما رو قبول کرده بعد از این هم قبول میکنه...سخته اگه با این همه لطفش ازمون بخواد یه شرایطی رو خودمون ایجاد کنیم؟!! به نمازی بخونیم و روزه ای بگیریم؟!

چطور وقتی کارمون گیر یه استاد یا مدیر گروه میفته خودمونو به آب و آتیش میزنیم حرفمونو قبول کنه .... اگه قبول کنه کلی ازش تشکر میکنیم و خودمونو مدیون محبتش میدونیم...حتی گاهی ته دلمون میدونیم شاید اون وظبفشو انجام داده... ا یا از اتاقش میام بیرون و میگیم خدا خیرت بده کارمو راه انداختی یا میگیم اصلا حقوق میگیری که همین کارو بکنی دیگه!!
یه حساب دو دوتا کنیم ! از اینکه خدا ما رو به چیزی که آرزوشو داریم برسونه , چی میرسه؟؟؟

حالا که خدا رو اینقد تو ذهن کوچیک خودمون ضعیف کنیم...اینقد ریز کنیم که تو ذهن کوچیک ما لطفش قابل هضم باشه .... بازم ایراد میگیریم که چرا این شب ؟ چرا ماه رمضون؟! چرا شب قدر؟!
چطور وقتی استادی بقیه روزا محلمون نمیده یه روز کارمونو راه نمیندازه ولی لااقل به حرفمون گوش میده میگیم امروز مهربون بود! اگه خدا ازمون بخواد یه روز به مهربونی همیشگیش بیشتر از قبل توجه کنیم دنبال چون و چراش میگردیم؟!

[/CENTER]

نمایه کاربر
Mohades
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Mohades »

واقعیت اینه که اگه خدا نخواد یه برگ از درخت نمیفته!

ماها یادمون میره یاد خدا باشیم... یادمون میره چیزایی که فکر میکنیم تو زندگی به بودنشون احتیاج داریم از خدا بخوایم...چیزایی که بودنشون عذابمون میده از خدا بخوایم که برامون دفعشون کنه... این روزا برا اینه که ما به خودمون بیایم... و الا به قول مستر برفه ئی هر روز و هر شبمون میتونه لیله الرغائب باشه.

[/CENTER]

نمایه کاربر
mohammadreza
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط mohammadreza »

C R Y S T A L C L E A R
...Act like a Champion, Be a Champion
نمایه کاربر
alix
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط alix »

معذرت میخوام ولی حرفاتون بهم مربوط نبود.یه مثال معالفارق زدین که کلا ربطی به قضیه نداشت.از هر دری سخن گفتین ولی بسیاریش بی ارتباط با موضوع
شما که میگی خدا از ته دل ما خبر داره دیگه چه نیازی به درد دل با خدا؟!
یه دلیل عقلی بیارین که ثابت کنه یک چنین شبی وجود داره؟!
نمایه کاربر
Mohades
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط Mohades »

ببینین بستگی داره فکر شما کدوم سمتی بیشتر کشش داره!

اگه بخواین از راه مقلطه اینجا یه بحثی رو پیش بکشین و اعتقادات قبلی یا حرفای قبلی خودتونو زیر سوال ببرین بحثش جداست!
که در این صورت هیچ جوابی شما رو قاتع نمیکنه

برای بحث باید یه مرجع باشه .... باید به استناد به یه منبعی این بحثا رو ادامه داد
باید یه معیار باشه یعنی لازمه هر بحثی اینه!
اول باید ببینیم شما به چی اعتقاد داری؟!
معیار من احادیث ائمه بوده که تا حالا شنیدم... کتابایی که راجع بهشون خوندم.... شما هم معیار حرفاتونو بگین شاید بحثمون به نتیجه رسید!!

[/CENTER]

نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
محل اقامت: bojnord
Been thanked: 1 time
تماس:

پست توسط amin »

hiva نوشته شده:"]خوش به حال اونایی که هر شبشون لیله الرغائبه!!!

متاسفانه زیاد متوجه منظور آخرین جملتون نشدمتصویر
میتونم خواهش کنم واضح تر بگین؟ کدوم باید و نباید؟؟
منظورم همین که میگین آداب این شب اینه که فلان و فلان رو با این کیفیت انجام بدین تا بعد خدا فلان و فلان رو بهتون بده!!

من اصلا با این جور نگاه کردن به دین مشکل دارم

به نظر خودتون قشنگه این جور نگاه؟!
هوا را پنجه میسایم میبینی
نفس اطراف دستانم پیدا نیست
صدایی از درون با من میگوید
شروع فصل بی رحم تنهایست...
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان