انتقادات,انتظارات وخواسته های ماازگروه برق مجتمع

انتقادات، پيشنهادات و اخبار انجمن علمي برق
ارسال پست
metanat
مدیر بخش هنری
مدیر بخش هنری
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: انتقادات,انتظارات وخواسته های ماازگروه برق مجتمع

پست توسط metanat »

vahid نوشته شده:
amin نوشته شده:من با نظر همه دوستانم که اومدن و انتقاد کردن موافقم
اما یک نکته ای که هست اینه که گیرم من اومدم و انتقاد کردم مثل بیش از این که فکر نمیکنم نیازی به توضیح باشه کی میاد انتقاد ها رو بخونه؟
به نظرت آقای انزابی یا زارعی یا هر استاد یا مسئول دیگه ای حاضرن حتی برای یک بار به خودشون زحمت بدن و بیان این انتقادها رو بخونن؟
من که دیگه خسته شدم بیام اینجا حرف بزنم بدون اینکه شاهد تغییری باشم!
سلام امین جان.
هدف من از این تاپیک اینه که با دیدها و نظرات همدیگه در مورد دانشگاه و مشکلاتش آشنا بشیم . اصلا هدف این نیست که کسی از مسئولین بیاد و اینها رو بخونه. و مطمئن باش کسی نمیاد انتقاد رو بخونه این ماییم که باید انتقاد ها رو به گوششون برسونیم.
هدف من از این تاپیک اینه که آخرش برسیم به اینکه آره مشکلات دانشگاه ما اینهاست. یه لیستی از مشکلاتی که داره خیلی اذیت میکنه باشه. (حداقل واسه خودم مشخص میشه چرا همه دارن مینالن. اگه یکم دقت کنین میبینید همش داریم مینالیم. از دانشگاه , از قوچان ,از هوا , از سرویس , از رئیس , از استاد , از انتخاب واحد , از پیشنیازها , از همکلاسی , از شکوفه و . . .)
خوب بعد بیایم ببینیم کدوم یکی از اینها رو ما و مسئولین میتونیم برطرف کنیم و کدوم ها فعلا امکانش نیست.
به نظر من درسته خیلی مشکلات وجود داره ولی بعضی جاها ما هم خیلی کم لطفی میکینیم.
خوب مجتمع اموزش عالی فنی مهندسی قوچان که قرار نیست دو- سه ساله بشه فردوسی و یا حتی سجاد.
همش از دانشگاه بد میگیم و یا بعضی جاها خودمونو دست کم میگیریم.
این انتخابی بوده که خودمون انجام دادیم و اومدیم این دانشگاه.
به نظرم یه چیزایی رو باید قبول کنیم و یه چیزهایی رو هم باید درست کنیم.
و همین طور اینم بگم یه جاهایی هم تقصیر خودمونه.
حالا یه استادی که بد نمره میده یه چیزی!
یه استادی هم که ترمهای قبل خوب نمره میداده یه کاری می کنیم که وضعیت خراب شه و از این به بعد ایشون هم بد نمره بدن.
به نظرم یه استادی که خوب درس میده و کلی سابقه تدریس داره رو باید از مسئولین محترم بخوایم که نگهشون دارن. مثلا سرویس رفت و برگشتشون مهیا باشه و یا مثلا با عنوان اساتید برتر با یک سکه ی ناقابل ازشون تقدیر کنن(این همه داره خرج های بیهوده بعضی جاها میشه!) که انگیزه واسه اینجا اومدن داشته باشن و یا به هر طریق دیگه ای.

این سوالیه که از خودم میپرسم همین الان چه مشکلی هست که مسئولین میتونن انجام بدن ولی انجام نمیدن و داره ماها رو اذیت میکنه؟
مشکلی هست آیا؟ اگر نیست بهتره ساکت باشیم.

من درباره ی یک بخش گفته شما صحبت میکنم و این که برای اساتید انگیزه ایـــــــــــــــــجاد بشه ؟
2 حالت داره یا حق التدریس هستند استاد ها و طبیعتا برای رسمی شدن خودشون اگر بخوان تلاش بیشتری میکنن و اصلا نیاز به انگیزه بیرونی نیست رسمی شدن در وزارت علوم امتیاز کمی نیست ...نیاز به انگیزه بیرونی نیست
و در حالت دوم اگر استادی رسمی باشه ...انگیزه ای است تحت عنوان ارتقای علمی از استاد یار به دانشیار و بعد استاد تمام که این هم انگیزه نه تنها استادان این دانشگاه همه ی دانشگاهها هست پس این دست ِ مسئولین دانشگاه نیست همه چیز دست ِ خود استاد که بخواد از این شرایط استفاده بکنه یا خیر...یا فرضا همین ارزشیابی اساتید ...که مطمئنم در دانشگاه ما جدی گرفته نمیشه ...در دانشگاه ها رسم ارزشیابی منطقی دارد و آن منطق این هست که این ارزشیابی ها در ارتقای اسااتید تاثیر داره و به وزارت علوم فرستاده میشه ...که البته در دانشگاه مــــا ...!!!

این طبیعیه که استادی اگر با تجربه باشد طبیعتا استخدام دانشگاهی است و در جای ِ دیگر رسمی است ، پس به تبع باید از اساتید ی که تجربه ی زیادی ندارند و دانشجو هستند استفاده کنند و طبیعتا یک دانشجو هرچند که بهترین دانشجو باشد قابل قیاس با استاد با تجربه ی بالا نیست ...

و شاید یک زمان به این نتیجه برسیم و شاید رسیده باشیم که :
چون به گردش نرسیدی واگرد...

اما تلاش را باید کرد ...حتی اگر جوابی دیده نشه ...
نفس عمیق ...
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان