به کجا چنین شتابان !!

بحث آزاد در مورد مسائل دانشگاه

مدیر انجمن: Cyrus

ارسال پست
Samaneh
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

به کجا چنین شتابان !!

پست توسط Samaneh »

[CENTER]تصویر[/CENTER]

[CENTER]تصویر[/CENTER][CENTER]دانشگاه فردوسی مشهد _شنبه _ساعت 12_ پایان وقت کنکور رشته انسانی[/CENTER]
این 2 تا عکس و دیروز که رفته بودم دانشگاه فردوسی گرفتم ،

تازه من نتونستم جلو تر برم عکس بگیرم و کاملا نشون بدم چه بر سر مسیر درب ورودی اصلی دانشگاه و از همه مهمتر گل و گیاه های اون اطراف اومده ، چون همین قدی هم که عکس گرفتم همه چپ چپ بهم نگاه میکردن ( ولی خیلی کم بودن افرادی که به اون کسایی که این کاغذ ها رو پخش میکردن یا مینداختن روی زمین چپ چپ نگاه کنن ، شاید چون دیگه واسمون عادی شده !)
شاید حتی اگه جلو تر میرفتم هم، نگهبان دانشگاه یا اون کسایی که این کاغذا رو پخش میکردن ی چیزی بهم میگفتن !

از وقتی یادم میاد نه تنها موقع کنکور ها ، بلکه موقع عزاداری ها ، اعیاد و ... تا بوده همین بوده !

نمیدونم اون همه فرهنگی که ازش دم میزنیم و به خاطرش گاهی فخر میفروشیم کجاست ، کجاست که بیاد ببینه این اتفاقات و خیلی چیزای دیگه رو ...

بدتر از همه این که رفتم به نگهبانی گفتم

:

- آقا لطفا ی چیزی به این آقایون بگین ! خیلی جلوی دانشگاه و کثیف کردن ، گُلاهم که دیگه عملا نابود شدن !
*خانوم من چیزی نمیتونم بگم !
- خب پس کی میتونه چیزی بهشون بگه ! اینجا مثلا درب ورودیه یکی از دانشگاه های بزرگ کشوره ها !
* بعد از این که رفتن سریع تماس میگیریم میان تمیز میکنن!
-خب اون کارمند شهرداری بنده خدا ...( نذاشت حرفمو ادامه بدم )
*خانوم اونا وظیفه شونه ! پول میگرن به خاطرش !!

اینو که گفت دیگه هیچی نگفتم و منم مثله بقیه آدما از روی این کاغذا گذشتم و راهمو ادامه دادم ...

ولی واقعا وظیفه ی اون افراد اینه که من بریزم و کثیف کنم! و اونها تمیز کنن !!!؟؟؟ به نظر من خیلی بی انصافیه این طرز تفکر!

و خیلی برام جالبه که چطوریه که چون این کار خارج دانشگاه صورت گرفته ، به ایشون ربطی نداره و نمیتونه تذکر بده ! ولی ارتباط 2 تا از دانشجوها خارج دانشگاه بهشون ربط داره ! بیرون رفتن های دانشجوها باهم بهشون ربط داره ! و خیلی چیزای دیگه که بهشون ربط داره !؟؟

ولی خب ایشون حداقل به عنوان ی بزرگ تر و ازهمه مهمتر ی شهروند که میتونست بره بهشون تذکر بده !
البته
شایدم امید نداشت به این که با تذکر این قضیه حل بشه !

نمیدونم شاید من دارم احساسی برخورد میکنم یا اینکه فهم و درک لازم برای درک این موضوعات و ندارم .

همیشه 2 تا جمله بود که از زمان بچه گیم تا الان هنوز نتونستم درکشون کنم ، یکی اینکه علم بهتر است یا ثروت و همه میگفتن علم ! و یکی هم شهر ما خانه ما !

شاید ...
شاید چون هیچ وقت نتونستم با چشم خودم ببینمشون !!
خاطرات کودکی ام را ورق میزنم ..
عکس های دوران کودکی ام طعم خوبی دارند ...
نمایه کاربر
mohammadreza
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: به کجا چنین شتابان !!

پست توسط mohammadreza »

آفرین
بسیار بسیار متن زیبایی بود

به امید روزی که شاهد خیلی چیزها نباشیم ...
...Act like a Champion, Be a Champion
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان