کمی تامل...

بحث آزاد در مورد مسائل دانشگاه

مدیر انجمن: Cyrus

ارسال پست
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

کمی تامل...

پست توسط Cyrus »

کره جنوبی: دانش آموزان غرق شدند؛ معاون مدرسه خودش را دار زد

آفتاب: معاون مدرسه ای که تعدادی از دانش آموزان در حادثه غرق شدن کشتی جان باخته اند خودکشی کرد.

به نقل از رویترز، پلیس اعلام کرد کشتی مسافربری به نام سئول با 476 سرنشین روز چهارشنبه گذشته در سفر دریایی از بندر انشیون به جزیره جیجو، واژگون و غرق شد. بخش زیادی از مسافران این کشتی، دانش آموز بودند که به همراه معاون مدرسه به اردو رفته بودند.

به گزارش عصر ایران، در این حادثه تعدادی از دانش آموزان نجات یافته ، تعدادی دیگر جان باخته اند و شماری هم ناپدید شده اند. معاون مدرسه در این حادثه با کمک امدادگران نجات پیدا کرده بود.

[CENTER]خانواده های قربانیان حادثه کشتی غرق شده در کره جنوبی[/CENTER][CENTER]تصویر[/CENTER]

"کانج مین جیو"معاون 52 ساله مدرسه از روز پنجشنبه گذشته ناپدید شده بود. پلیس گفته است معاون مدرسه با استفاده از کمربند، خود را در محوطه خارج از سالن ورزشی مدرسه ای در شهر بندری جیندو دار زده است. بسیاری از نجات یافتگان و خانواده های قربانیان این حادثه در این مدرسه مستقر شده اند.

دانش آموزان غرق شده در مدرسه ای در سئول پایتخت کره جنوبی تحصیل می کردند.

[CENTER]کره جنوبی: گریه مادران برای فرزندان ناپدید شده خود در حادثه غرق شدن کشتی [/CENTER][CENTER]تصویر[/CENTER]

پلیس گفته است معاون مدرسه نامه خودکشی از خود به جا نگذاشته است.
معاون مدرسه به همراه دانش آموزان سوار کشتی شده بود اما پس از غرق شدن کشتی، به وسیله نیروهای امدادی نجات داده شد.

تا پیش از خودکشی معاون مدرسه، مقامات رسمی از مرگ 28 نفر و نجات یافتن 174 نفر در حادثه غرق شدن کشتی مسافربری خبر داده بودند. همچنان تعداد زیادی از مسافران ناپدید هستند اما گفته می شود آنها در کشتی گیر افتاده اند.

بیشتر افراد ناپدید شده دانش آموزان مدرسه ای بودند که به همراه معاون مدرسه برای اردوی سفر دریایی رفته بودند.
امکان یافتن زنده افراد ناپدید شده در این حادثه بسیار اندک است.

[CENTER]"لی جون سوک" کاپیتان کشتی غرق شده عذرخواهی کرد[/CENTER][CENTER]تصویر[/CENTER]

همزمان کاپیتان کشتی که به هنگام غرق شدن شناور، فرار کرده بود نیز صبح روز جمعه بازداشت شد و قرار است بررسی ها درباره مقصر بودن وی انجام شود.

شاهدان گفته بودند او جز اولین افرادی بود که پس از بروز حادثه، از کشتی فرار کرد. او به دلیل کشته شدن مسافران در این حادثه عذرخواهی کرده است.

تحقیقات درباره اشتباه احتمالی از سوی کادر راهبری کشتی، مشکلات در ترتیب قرار گرفتن بسته ها و بار، نقص فنی کشی ادامه دارد.

منبع

+ یک جا خوانده بودم که در فرهنگ ژاپن مفهوم "گناه" وجود ندارد و نزدیکترین مفهوم به آن "شرمندگی" است.
+ فرق کره و ژاپن را هم میدانم.
+ مسافر یک ماشینی بودیم که راننده اش سه نماد از آینه ی ماشینش آویزان کرده بود؛ یک کعبه، یک الله، یک نماد فروهر. هر سه کنار هم. یک جهانگرد ژاپنی هم اتفاقا با ما بود.
از دندان فوق گرد راننده و دلارهایی که در خیالاتش از جهانگرد میگرفت و در واقعیت نگذاشتیم که این اتفاق ننگ بیفتد، بگذریم... راننده میگفت این ها که گربه و سگ را میخورند این چیزها حالیشان نیست...
+ راننده میدانست که بازار بسته است و با دروغ احمقانه ای ما را مسافر ماشین خودش کرد.
+ راننده سیگار میکشید و ما فقط تحملش کردیم.
من به جز آبی نگاهت؛ آسمانی نمی شناسم...
نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
محل اقامت: bojnord
Been thanked: 1 time
تماس:

Re: کمی تامل...

پست توسط amin »

ببخشید سیروس جان ولی از نظر من که شاهد این ماجرا بودم اینجوری بود:
+ ما به دروغ به مسافر ژاپنی گفتیم صندلی جلو گرانتره در حالی که نبود!
+ واسه ما مثل روز روشن بود که راننده دروغ میگه و به بازار نخواهیم رسید ولی به خاطر ترس سرجایمان نشستیم و چیزی نگفتیم!
+ دروغ و ترس دو گناه یا شرم بزرگه که تو هر آیین و مذهبی زشت و ناپسنده چه اسلام چه مسیح و یهود و زرتشت و بودا و ماتریالیسم و رئالیسم و ...!
+ عقاید و اصول همه ادیان محترمه و نباید به خاطر رفتار افراد اصل رو زیر سوال برد!
+ ارزش انسان ها به انسانیت و عملکردشون ه نه عقایدشون!
آدم به زمین آمد این حادثه رویا نیست این/ فرصت بی تکرار عشق است معما نیست

تا خواب حقیقت را صدگونه روایت کرد/ هر قول سکوتش را تعبیر نهایت کرد

ما ساده ترین تفسیر از پیچ وخم عشقیم/با لذت حیرانی همراه غم عشقیم

آنان که در آیینه از هیچ نترسیدند/نادیده ترین ها را در آیینه ها دیدند

می شد سفر دنیا آسانتر از این باشد/آدم به هوس خو کرد تا خسته ترین باشد

در آتش پروانه پرواز نمی میرد/با بستن لب هرگز آواز نمی میرد

تاوان یقین را دوست بی مرگ نمی گیرد/مشتاق فنا اما با مرگ نمی میرد

افشین یداللهی
هوا را پنجه میسایم میبینی
نفس اطراف دستانم پیدا نیست
صدایی از درون با من میگوید
شروع فصل بی رحم تنهایست...
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

- دروغ را قبول دارم و نمیخوام توجیهش کنم اما این ها را در نظر بگیر که توی اغلب مسیرها ( اگر نگم تمامشون) نرخ رسمی کرایه ی تاکسی های بین شهری، صندلی عقب و جلو فرق می کنند.
تجربه ی من میگه که گاهی نباید زیاد سخت گرفت... همان هزار تومان احتمال بحث و جدل و حتی دعوا و خشونت هم به همراه داشت .. و بعد قطعا نتیجه ی بدتری منتظرمان بود. برای آن پنج دلار حاضر شدم شجاعت به خرج بدم، اما برای هزار تومان نه!
- ما ترسیدیم؛ درست. و این دقیقا دلیل جهالت طرف مقابلمان بود و حرف من را برای دروغ گویی راننده نقض نکرد.
- چقدر خوب که اینطور هست واقعا تصویر
- یک جا خواندم که اصول و اعتقادات افراد نیست که قابل احترامند؛ اتفاقا برعکس. شخصیت خود انسان هاست که باعث احترام یا عدم اون میشه. مثال هم به وفور دارم.
- کاملا موافقم. و اگر دقت کنی خودش میتونه نقض جمله بالاییت باشه.

مرسی برای شعر امین جان
نمایه کاربر
amin
کاربر ویژه
کاربر ویژه
محل اقامت: bojnord
Been thanked: 1 time
تماس:

پست توسط amin »

خواهش میکنم سیروس جان تصویر
فک کنم یه چیز دیگه میخواستم بگم یه چیز دیگه نوشتم!
منظورم این نبود که ارزش آدم ها به عقایدشونه چون به نظرم عقاید یک نفر وقتی مهم میشه که از حالت بالقوه به حالت بالفعل تبدیل بشه یا بعبارتی توی رفتارش بشه اونا رو دید که میشه همون رفتار و انسانیت
منظور من این بود که نباید به خاطر رفتار یک نفر با هر دین و اعتقادی کل اون مذهب رو مستقیم یا غیر مستقیم زیر سوال برد
در مورد دروغ و ترسی که از ما سر زد هم باید بگم:
آره حق با شماست
نباید زیاد سخت گرفت و همچین نتیجه گیری که من گرفتم خیلی وسواسانه و سخت گیرانه بود!
اینا رو ولش کن سیروس جان
باز کی بریم بازار باجگیران خرید؟ تصویر
این دفه حتما باید با وسیله ببریم چون نکه قیمت هاش خیلی مناسبن و جنساش خیلی عالی هر چی بخریم کمه! تصویر
هوا را پنجه میسایم میبینی
نفس اطراف دستانم پیدا نیست
صدایی از درون با من میگوید
شروع فصل بی رحم تنهایست...
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
تماس:

پست توسط Cyrus »

amin نوشته شده:
منظور من این بود که نباید به خاطر رفتار یک نفر با هر دین و اعتقادی کل اون مذهب رو مستقیم یا غیر مستقیم زیر سوال برد
زیر سوال بردن کار بدی نیست ها تصویر و من هم قطعا می دونم که هر کسی که اسم و نشونه های یک مذهب و عقیده ای را با خودش می کشه، مظهر اون نیست.

بعدش هم، میشه جور دیگه ای نگاه کرد. اینطور که این همه بهونه و دلیل آویزون میکنیم از خودمون، اما انگار که نه انگار. این فکر کنم نزدیک تر باشه به داستان.
و این نگاه هیچ خطری برای عقاید دوستان نداره تصویر
amin نوشته شده: باز کی بریم بازار باجگیران خرید؟ تصویر
این دفه حتما باید با وسیله ببریم چون نکه قیمت هاش خیلی مناسبن و جنساش خیلی عالی هر چی بخریم کمه! تصویر
تصویر دفعه بعد با شاسی بلند می ریم.
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان