معرفی کتاب

بحث آزاد در مورد مسائل دانشگاه

مدیر انجمن: Cyrus

ارسال پست
mojarad
کاربر عادی
کاربر عادی
محل اقامت: shiraz
تماس:

معرفی کتاب

پست توسط mojarad »

با سلام
کتاب "بلندی های بادگیر" نوشته "امیلی برونته"
اول معرفی نویسنده:
امیلی برونته، خالق کتاب به یادماندنی «بلندی‌های بادگیر» در سال ۱۸۱۸ به دنیا آمده و سی سال عمر کرده است. وی خواهر شارلوت برونته و پنجمین بچه از شش فرزند خانواده برونته بود. وقتی هنوز کودک بوده، مادرش را از دست می‌دهد و همراه سه خواهر و یکی از برادرانش سرزمینی خیالی خلق می‌کنند، سرزمینی که در آثار امیلی برونته تصویر شده است. در سال ۱۸۴۷ اولین و تنها رمانش را به نام «بلندی‌های بادگیر» منتشر کرد، رمانی که پس از گذشت مدت زمان اندکی یکی از کلاسیک‌های ادبیات انگلستان شد. وی در دسامبر سال ۱۸۴۸ و بر اثر بیماری سل از دنیا رفت.
حالا خود کتاب:
بلندی‌های بادگیر (Wuthering Heights) رمانی است نوشتهٔ امیلی برونته، شاعر و نویسندهٔ انگلیسی. این كتاب در فارسی با عنوان "عشق هرگز نمی‌میرد" نیز ترجمه شده‌است.
اصل انگلیسی این كتاب در سال ۱۸۴۷ منتشر شد. واژه Wuthering از كلمه‌ای اسكاتلندی گرفته شده است و به توفانی كه اطراف خانه اصلی داستان وجود دارد اشاره می‌كند و نمادی از فضای پر سر و صدای داستان است.
كتاب بلندی‌های بادگیر تنها رمان امیلی برونته است كه شهرتی جهانی یافته‌است. ویژگی متمایز كننده این رمان در زمان انتشارش لحن شاعرانه و دراماتیك بیان آن، عدم توضیح از نویسنده و ساختار غیر معمولش بود.

این رمان داستان عشق آتشین ولی مشكل‌دار میان هيت كليف و كاترین ارنشاو است. و این‌كه این عشق نافرجام چگونه سرانجام این دو عاشق و بسیاری از اطرافیانشان را به نابودی می‌كشاند. هیت كلیف كولی‌زاده‌ای است که ...(بقیه رو من نگم بهتره!)

داستان رمان برای مسافری تعریف شده‌است و او آن را به اول شخص روایت می‌كند.
_در پایان از شما دوستان گرامی تقاضا می کنم کتاب های جالب و مفید را با ارایه مطالبی درباره نویسنده،کتاب و در صورت امکان نقل قسمت هایی از کتاب در این قسمت معرفی کنید تا همه استفاده ببرند.
Mojarad
نمایه کاربر
Cyrus
مدیر سابق سایت
مدیر سابق سایت
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط Cyrus »

لطف کنید کتاب رو ضمیمه کنید یا لینک دانلود اون رو بذارید.
من به جز آبی نگاهت؛ آسمانی نمی شناسم...
mojarad
کاربر عادی
کاربر عادی
تماس:

پست توسط mojarad »

من خودم کتاب رااز www.book.jazyre.com دانلود کردم ،ولی خواندن کتاب الکترونیکی
لطفی نداره.
میتوانید خود کتاب را از کتابخانه های سطح شهر امانت بگدرید.کتابخانه اقا نجفی قوچانی چند جلد از کتاب را دارد.
Mojarad
mojarad
کاربر عادی
کاربر عادی
تماس:

پست توسط mojarad »

"من او"
نویسنده: رضا امیرخانی
رمان
در پشت جلد می خوانیم:
"اولا! يعني پول خون پدرت، بالكل به قيمت پشت جلد اين كتاب است؟! اين قدر ارزان؟ اگر اين حوري است كه يكي-دو تا استكان لب پر هم براي ما بريز ! خودت هم بزن، روشن مي شوي! اصلا پول خون پدرت يعني چه؟ شده اي كانه برادر بزرگه ي برادران كارامازوف كه ابوي اش را نفله كرد ! دستت درست!... "
اين نوشته اي است كه پشت جلد كتاب من او خود نمايي مي كند و مخاطي را وا مي دارد كه براي خواندن كتاب متقاعد شود. اول بايد كتاب ابله و برادران كارامازوف فئودور داستايفسكي را مطالعه كرده باشيد تا بتوانيد معني جمله ي پشت جلد را فراتر از كلمات بفهميد و با آن ارتباط برقرار كنيد
داستان مربوط به زندگى فردى به نام على فتاح است. راوى،قهرمان داستان هم هست، ماجراهاى زندگى خود را، از كودكى تامرگ، روايت مى‏كند. على فتاح فرزند يك تاجر ثروتمند است و درجنوب شهر زندگى مى‏كنند. در كودكى، پدر خود را از دست مى‏دهد وتحت نظر پدر بزرگش بزرگ مى‏شود. در نوجوانى به مهتاب،همبازى دوره كودكى خود، دل مى‏بندد. ولى اين علاقه به ازدواج‏نمى‏انجامد. سال‏ها بعد، مهتاب با خواهر على به فرانسه مى‏روند.خواهر على با يك مبارز الجزايرى ازدواج مى‏كند. اين مبارز ترورمى‏شود و او و مهتاب به ايران برمى‏گردند. در زمان موشك باران‏تهران، خواهر على و مهتاب به شهادت مى‏رسند. على فتاح نيز بعداز بخشيدن آنچه از اموال پدرى مانده است، فوت مى‏كند.

كتاب با يك من و بسيار عالي آغاز مي شود به گونه اي كه احساس مي كنيد كاري كه پيش روي شماست يك كار بسيار قوي ايراني است و اين احساس را تا نيمه هاي كتاب با خود داريد به گونه اي كه احساس مي كنيد يكي از اهالي محله ي خاني اباد هستيد. توصيف هاي بسيار زيبا، گيرا و نزديك به گونه اي كه ذهن مخاطب را به خود جلب مي كند يكي از عناصر بسيار خوب كتاب است.
شخصيت درويش مصطفي و هفت كور گر چه حاشيه ي شخصيت هاي اصلي به حساب مي آيند ولي عامل كليدي پيشبرد معاني ژرف رمان هستند به شكلي كه بايد به اقاي امير خاني براي خلاقيتي كه در خلق اين شخصيت ها داشته اند بسيار آفرين گفت .
Mojarad
نمایه کاربر
Maryam
مسئول
مسئول
محل اقامت: شهر بهشت
تماس:

پست توسط Maryam »

من این کتابو وقتی سوم دبیرستان بودم خوندم،کتاب خوبیه مخصوصا توصیفاتش.
تو شاهکار خالقی...
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان