جاده ها منابع تولید انرژی الکتری

اشنایی با اختراعات و ابداعات ایران و جهان

مدیر انجمن: vahid

ارسال پست
نمایه کاربر
vahid
مدير بخش مهندسی برق
مدير بخش مهندسی برق
پست: 409
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 31 فروردین 1389, 7:30 pm
محل اقامت: شیروان
تماس:

جاده ها منابع تولید انرژی الکتری

پست توسط vahid »

جاده ها منابع تولید انرژی الکتریکی

نظرتان در مورد جاده ای که با جذب نور خورشید برق تولید کند چیست؟

تصویر

انجمن علمی انرژی و حمل و نقل آمریکا DOT، اخيرا برای ساخت اولین پنل خورشیدی راه ها و جاده ها که بتواند با ايجاد یک شبکه انرژی برق مورد نیاز ساکنين اين کره خاکی را تولید کند 100,000$ به شرکتی که طرح اولیه آن را ارایه داده است جایزه داده.

قرار است این پنل های ذخيره کننده انرژی نور خورشيد در ابعاد 4*4 متر ساخته شده و با ایجاد يک شبکه، مسيری بهینه تر نسبت به استفاده از سوخت های فسيلی برای دستيابی به انرژی الکتریکی ايجاد کند. اين پنل ها در چندين لایه سطح راه ها و جاده ها را می پوشانند.

بالاترین پنل که در تماس مستقيم با تابش نور خورشيد قرار می گیرد دارای بیشترین ظرفيت ذخیره انرژی می باشد.

انرژی ذخیره شده در هر پنل قادر به تولید 7.6 کیلو وات انرژی الکتریکی است. توليد این مقدار انرژی در هر روز با استفاده از این شبکه پنل های خورشیدی 7000$ هزینه دربر دارد.

به گفته طراحان يک مجموعه شامل 1760 پنل برای پوشش یک جاده به طول 1.6 کيلومتر(معادل با يک مايل) نیاز است تا بتواند انرژی برق مورد نياز 500 منزل را توليد کند.

علاوه بر مزیت ذخيره انرژی، اين پنل ها مجهز به چراغ های LED داخلی می باشند که می تواند در ایجاد علائم و نشانه ها در فرایند کنترل ترافیک و تردد نيز مفید باشند.

جزئیات طرح اولیه اين پروژه در حال بررسی است. اما طراحان گفته اند که این پنل ها را می توان به گونه ای ساخت که علاوه بر تامین انرژی، در زمستان با تولید حرارت از یخ زدگی جاده هم جلوگیری کنند. تصور کنید.

رانندگی در جاده ای که سطح آن انرژی لازم جهت جوشاندن یک قهوه و دم کردن يک چای را فراهم کرده است، چه قدر لذت بخش است.
ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان