پرینت گرفتن با موبایل و تبلت های اندرویدی

اشنایی با اختراعات و ابداعات ایران و جهان

مدیر انجمن: vahid

ارسال پست
نمایه کاربر
Mohades
مدیر سایت
مدیر سایت
پست: 656
تاریخ عضویت: شنبه 7 فروردین 1389, 7:30 pm
محل اقامت: سبزوار
تماس:

پرینت گرفتن با موبایل و تبلت های اندرویدی

پست توسط Mohades »

از این پس می توانید با موبایل و یا تبلت آندرویدی خود پرینت بگیرید. تا الان برای پرینت گرفتن از سیستم عامل آندروید مجبور بوده‌اید فایل‌ها را از موبایل ویا تبلت خود روی رایانه شخصیتان کپی کرده و سپس آنها را پرینت بگیرید، اما تکنولوژی جدیدی ارائه شده که این مشکل را برطرف ساخته است.


با استفاده از تکنولوژی چاپ ابری (Cloud Print) می توانید بدون هیچ مشکلی و به آسانی کارهای مربوط به پرینت خود را انجام دهید. چاپ ابری یکی از خدمات جدید است که گوگل و خیلی‌های دیگر، آن را ارائه می‌کنند.

با استفاده از پرینت ابری می‌توانید در تاکسی یا هر جای دیگری که هستید و حتی دسترسی مستقیم به دستگاه پرینتر را ندارید ، فایل مورد نظر را برای پرینت به دستگاه پرینتر خود در دفتر کارتان و یا در منزل ارسال کنید و هر وقت به دفتر کار و یا منزلتان برگشتید، کاغذهای چاپ شده را از روی دستگاه چاپگرتان بردارید؛ به همین سادگی!

اگر شما یک پرینتر منطبق با این سرویس داشته باشید، آن وقت متوجه این موضوع می شوید که پرینت گرفتن از طریق موبایل و یا تبلت چقدر آسان تر از زمانی است که این کار را روی دسکتاپ رایانه انجام می دادید.اما قبل از اینکه بخواهید از خدمات چاپ ابری استفاده کنید باید به چند نکته توجه کنید:


- برای پرینت باید از مرورگر وب گوگل کروم استفاده کنید
- پرینتر و رایانه ی شما بایستی به هم متصل و روشن باشند
- برنامه کاربردی Cloud Print app را روی موبایل و یا تبلت خود نصب کنیدپیکربندی گوگل‌کروم1. ابتدا روی رایانه شخصی خود مرورگر گوگل‌کروم را اجرا و روی دکمه menu کلیک کنید و از قسمت بالای آن گزینه تنظیمات (setting) را برگزینید.
2. وارد حساب کاربری گوگل خود شوید
3. سپس به پایین صفحه بروید و روی پیوند Show advanced setting کلیک کرده و پس‌از آن و در پایین صفحه بخش Google cloud Print را پیدا کنید.[CENTER]تصویر
[RIGHT]
4. حالا روی (Add printer(s کلیک کنید. هر پرینتری را که قبلا افزوده‌اید، چه واقعی و چه مجازی در این مرحله به کروم افزوده می‌شود.

[CENTER] تصویر

[RIGHT]5. سپس دقت کنید تا پرینتر مورد نظر شما با کلیک کردن روی پیوند Manage your printers افزوده شود.

[CENTER] تصویر

[RIGHT]پیکربندی تنظیمات گجت اندرویدی (Droid)برای اینکه بتوانید از موبایل یا تبلت خود پرینت بگیرید نیاز دارید :
1. یک نسخه رایگان از Cloud Print را از فروشگاه برنامه‌های کاربردی مثل بازار یا کندو نصب کنید.
2. وقتی نصب برنامه به پایان رسید، آن را اجرا نمایید
3. حساب کاربری گوگل را که روی رایانه‌تان تنظیم کرده‌اید را انتخاب کنید. برای دسترسی به حساب کاربریتان نیاز دارید از پیش، دسترسی‌های لازم برای برنامه را تعیین کرده باشید.
4. حالا یکی از پرینترهایی را که اضافه کرده‌اید و می‌خواهید این پرینتر به عنوان گزینه اصلی در این زمینه باشد را انتخاب و تایید کنید.
5. حال از یک صفحه آزمایشی پرینت بگیرید تا از صحت کارکرد همه گزینه‌ها اطمینان حاصل کنید. پس از آن درصورت نیاز آنها را به پرینترهای دیگر نیز اضافه کنید.پرینت گرفتن از داخل اندرویداز دو راه می‌توانید به قابلیت پرینت آندروید دسترسی پیدا کنید:


روش اول:


در این روش با اجرای Cloud Print روی موبایل یا تبلت می توانید این کار را انجام دهید. برای اینکار ابتدا به بخش محلی (local section) رفته و نوع مدرکی (document) را که می‌خواهید از آن پرینت بگیرید، را انتخاب کنید. سپس فایل مشخصی را انتخاب کرده و به تنظیمات صفحه (Page setup) بروید و به پیکربندی تنظیمات پایه بپردازید، سپس گزینه Click here to print را بزنید.


روش دوم:در این روش مدرک (document) را در هر برنامه‌ای که مناسب می‌دانید، باز کرده و گزینه به اشتراک‌گذاری (Share) را به کار ببرید. از منویی که دیده می‌شود، گزینه پرینت ابری را انتخاب کنید. فایل شما به Cloud Print منتقل و پرینت گرفته می‌شود.[/RIGHT][/CENTER][/RIGHT][/CENTER][/RIGHT][/CENTER]
[CENTER]تمــام ِ غصـه هـاے دنیـآ را مے تـوان با یک جمله تحـمل کرد[/CENTER][CENTER]

[/CENTER]
[CENTER]خدایــا ! مے دانــم کـه مے بینـے ...[/CENTER]
[CENTER]Dont Forget[/CENTER]

ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان